fbpx

Stiprinamos šeimos medicinos pajėgos: pacientai gali prisirašyti prie dviejų naujų šeimos gydytojų

Šiaulių „Senojo bokšto“ klinika savo pacientams siūlo kompleksinę sveikatos priežiūrą vienoje vietoje. Joje dirba ne tik aukščiausios kvalifikacijos gydytojai specialistai, odontologai, bet ir patyrusių šeimos gydytojų komanda. Neseniai ją papildė dvi naujos šeimos gydytojos, atėjusios iš kitų gydymo įstaigų. „Šeimos medicinos padalinys, kurį šiuo metu sudaro 7 šeimos medicinos specialistės, dar labiau sustiprėjo ir yra pasirengęs pacientams teikti prieinamas, kokybiškas ir efektyvias paslaugas, platų jų spektrą“, – akcentuoja klinikos direktorius Tadas Kondratavičius.

Klinikoje jau kelerius metus dirba patyrusios šeimos gydytojos Deividė Butkevičienė, Nijolė Taujanskienė, Greta Ragaišienė, Meilė Mikutienė ir Zita Lankauskienė, nuo šio rudens prie jų prisijungė ir Eglė Jasaitytė bei Nida Bartulienė. Joms talkina profesionalios bendrosios praktikos slaugytojos. Prieš kelerius metus atnaujinus šeimos gydytojo veiklai pagal šeimos gydytojo normą reikalingą įrangą, medicinines priemones, baldus, sudarytos ypač geros darbo sąlygos.

„Senojo bokšto“ klinikos vadovas atkreipia dėmesį, kad kiekviena šeimos gydytoja sunegalavusį pacientą gali priimti tą pačią dieną, jam bus atlikti visi reikalingi diagnozei nustatyti ar patikslinti tyrimai, paskirtas gydymas. Prireikus jis bus skubiai nukreiptas pas kitą klinikoje dirbantį specialistą arba ligoninės priėmimo skyrių. Visos pirminės ambulatorinės sveikatos priežiūros paslaugos prisirašiusiems prie šios gydymo įstaigos pacientams yra teikiamos nemokamai.

Pacientų srautai Šiaulių „Senojo bokšto“ klinikoje sureguliuoti taip, kad jiems netektų ilgai laukti prie šeimos gydytojo kabineto durų savo eilės, tai leidžia tiksliau suplanuoti savo vizito trukmę. Ne mažiau svarbu, kad šeimos gydytoja turi galimybę skirti pakankamai laiko sunegalavusio žmogaus nusiskundimams išklausyti, atidžiai jam apžiūrėti, įsigilinti į bendrą jo sveikatos būklę, šeimos anamnezę, atsakyti į iškilusius klausimus, išsklaidyti abejones.

Taip pat šeimos gydytoja visuomet paragina savo pacientus laiku atlikti būtinus profilaktinius sveikatos patikrinimus pagal amžių, atsižvelgus į ligas, kuriomis serga, įvertinus individualius rizikos faktorius. Kiekvienas šio medicinos centro šeimos gydytojas siekia pirmiausiai kuo greičiau ir tiksliau nustatyti ligos priežastį, sutrikdžiusią žmogaus sveikatą, ir tik po to skiria vaistus ar medicinines procedūras jos simptomams gydyti.

Pacientui suteikiama aiški ir išsami informacija apie ligos priežastis, jos galimą eigą, komplikacijas, paūmėjimus. Ypač daug dėmesio tenka gydymo kontrolei. Šeimos gydytojas visuomet paaiškina, kodėl svarbu laikytis jo rekomendacijų geriant vaistus, naudoti paskirtas jų dozes, nurodytu laiku, atlikti visas medicinines procedūras. Aptariamos ir profilaktinės priemonės, kurios padeda išvengti ligų ir jų komplikacijų, dalijamasi praktiniais patarimais.

Šiaulių „Senojo bokšto“ klinikos šeimos medicinos specialistai konsultuoja vaikus ir suaugusius. Prie jos prisirašiusius pacientus nemokamai konsultuoja ir čia dirbantys akušeriai-ginekologai, chirurgai, vaikų ligų gydytojai, odontologai, todėl pririeikus jų paslaugų neteks ieškoti pagalbos kitose įstaigose. Šeimos gydytojai ir bendrosios praktikos slaugytojos, kurios gali suleisti vaistus, perrišti žaizdas, išimti siūlus ir suteikti kitas paslaugas, pacientus lanko ir namuose.

Gydytojui paskyrus, nemokamai atliekami bendras kraujo ir bendras šlapimo, cholesterolio, gliukozės, elektrokardiogramos ir kiti laboratoriniai, instrumentiniai tyrimai. Vykdomos valstybės patvirtintos prevencinės programos. Prisirašę vaikai ir paaugliai nemokamai gauna dantų gydymo, burnos higienos, krūminių dantų dengimo silantais paslaugas, nemokamai skiepijami pagal patvirtintą valstybės skiepų kalendorių. 26 – 50 metų amžiaus pacientams nereikia mokėti už skiepus nuo stabligės ir difterijos.

Suaugusiems asmenims taip pat teikiamos dantų gydymo ir protezavimo paslaugos. Pradedant burnos higiena, dantų balinimu, dantenų gydymu, dantų plombavimu ir baigiant sudėtingu šaknų kanalų gydymu. Prisirašiusiems pacientams nereikia mokėti už odontologo konsultaciją ir profilaktinį dantų patikrinimą. Prireikus protezuoti dantis, pagalbos nereikės ieškoti kitur, klinikos odontologai atkurs pažeistus danties audinius, restauruos defektus, atliks estetines korekcijas.