fbpx

Socialinė iniciatyva „Padovanok šypseną senjorui“ įgauna pagreitį

Socialinė iniciatyva „Padovanok šypseną senjorui“ įgauna pagreitį – padovanotas vitamino D tyrimas senjorams

Pirmosiomis pavasario dienomis Senojo Bokšto klinikos gydytojai lankėsi Šiaulių miesto savivaldybės globos namuose su gražiu tikslu – padovanoti ten gyvenantiems senjorams vitamino D tyrimą. Prie šios dovanos prisidėjo ir Senojo bokšto klinikos klientai, aukoję į registratūroje esančią aukų dėžutę! Likusią sumą finansavo klinika.

„Atvykus mus pasitiko plačios darbuotojų ir senjorų šypsenos. Pasirodo, kiekviena diena, kai Globos namuose lankosi svečiai, seneliams kaip šventė. Bendruomenės nariai išsirikiavę kantriai laukė ne tik tyrimo, bet ir jiems skiriamo dėmesio” – įspūdžiais dalinosi Senojo bokšto klinikos vadovas Tadas Kondratavičius.

Saulės vitaminas (D vitaminas) yra labai svarbus visais gyvenimo tarpsniais. Vyresnių žmonių imuninė sistema nėra tokia atspari, todėl jiems svarbu pasitelkti priemones, kurios padėtų ją palaikyti. Imuninei sistemai palaikyti itin naudingas vitaminas D, todėl jis ypač svarbus sumažėjus senjorų imuniniam atsparumui.

Tyrimą, padedantį nustatyti vitamino D kiekį kraujyje, užkertant kelią jo trūkumui ir laiku pastebint nukrypimus nuo normos, klinikos darbuotojai atliko 42-iems Globos namų senjorams.

Apsilankymo metu apžiūrėjome moderniai įrengtas Globos namų patalpas ir susipažinome su organizuojamomis veiklomis. Sužinojome, kad senjorų dienos pripildytos aktyvaus socialinio ir kultūrinio gyvenimo: jie užsiima mankšta, kūrybine veikla, maisto gaminimu, aktyvia veikla lauke, viešnagės metu vaišinomės dienos centro Goda keptais skanėstais.

Vaikštinėjant po globos namus pastebėjome kiekviename namų kampelyje išdėliotas originalias dekoracijas. Specialistės patikino, kad nei viena iš jų nėra pirkta – visos jos pagamintos su meile, senelių rankomis. Vieną iš tokių dekoracijų – gėlę iš akmenukų, gavome dovanų! Akmenukus surinko patys senjorai Rėkyvos ežero pakrantėje ir pagamino dekoraciją kartu su socialinėmis darbuotojomis.

Vizito metu gavome pačių geriausių emocijų ir įsitikinome, kaip nuoširdžiai Globos namų specialistams rūpi kiekvienas senjoras. Buvo labai smagu prisidėti prie jų gerovės ir noras tęsti bendradarbiavimą sustiprėjo dar labiau.

Aukų dėžutė, skirta Globos namų senjorams, ir toliau laukia Jūsų gerumo klinikos registratūroje tam, kad senoliai galėtų pasinaudoti kitomis jiems svarbiomis klinikos paslaugomis. Ačiū, kad aukojate!

[ngg src=”galleries” ids=”1″ display=”basic_thumbnail” thumbnail_crop=”0″]