fbpx

Šeimos gydytojų rūpesčio nepritrūks nei vienam: nuo pačių mažiausių, iki pačių vyriausių

Šeimos gydytojų rūpesčio nepritrūks nei vienam: nuo pačių mažiausių, iki pačių vyriausių

Dažnai lankydamiesi didelėse miestų poliklinikose pasigendame šeimos gydytojų atidumo ir dėmesio. Tai lemia laiko trūkumas, nesureguliuoti pacientų srautai, nuvilia ir formalus požiūris. Jis ypač juntamas, kai tėveliai atveda pas šeimos gydytoją nuolatos sirguliuojantį mažylį, ar jo kabineto duris praveria senyvo amžiaus žmogus, kuriam diagnozuota ne viena lėtinė liga ir kurį vargina pablogėjusi bendra savijauta. Pasitaiko atvejų, kai jų negalavimai ar nusiskundimai rimtai nevertinami, sakoma, kad vaikas iš ligų išaugs, o senjorui primenama, kiek jam yra metų.

Taip neatsitiks prisirašius prie vieno iš Šiaulių „Senojo bokšto“ klinikoje dirbančių šeimos gydytojų. Jų komandą sudaro net 6 patyrusios šeimos medicinos specialistės – jau kurį laiką čia dirbančios Deividė Butkevičienė, Nijolė Taujanskienė, Greta Ragaišienė ir Zita Lankauskienė, bei prieš metus prie jų prisijungusios Eglė Jasaitytė ir Nida Bartulienė. Kviečiame pacientus prisirašyti prie šių šeimos gydytojų, tai padarę būsite ramūs – sunegalavus nereikės laukti ilgose eilėse, prieš skiriant gydymą bus atlikti visi reikalingi tyrimai, išsiaiškinta jų priežastis.

Dėl vaikų sveikatos nerimaujantys tėvai Šiaulių „Senojo bokšto“ klinikoje tikrai nesulauks pastabų, kad be reikalo dėl kiekvienos smulkmenos trukdo šeimos gydytoją. Priešingai, jie net bus paraginti, kad geriau apsilankyti be reikalo, nei pražiūrėti simptomus ir pavėluotai nustatyti ligą. Garbaus amžiaus gyventojai bus ne tik išklausyti, į jų sveikatos būklę bus įsigilinta ir ji įvertinta kompleksiškai, tiek atsižvelgus į ligas, kuriomis jie serga, tiek į amžiaus faktorių. Ypač svarbu, kad prireikus bus peržiūrėti visi senolių vartojami vaistai, siekiant įsitikinti jų tarpusavio suderinamumu.

Nepristigs ir atjautos bei nuoširdaus supratimo, kuris pirminės sveikatos priežiūros grandyje, ypač gydant visa šeimą, yra toks pats būtinas, kaip profesionalumas ir patyrimas. Be to, šioje privačioje sveikatos priežiūros įstaigoje dirbančios šeimos gydytojos turi galimybę skirti pakankamai laiko žmogaus nusiskundimams išklausyti, atidžiai jam apžiūrėti, įsigilinti į bendrą jo sveikatos būklę, šeimos anamnezę, atsakyti į iškilusius klausimus, išsklaidyti abejones. Sunegalavusį pacientą jos gali priimti tą pačią dieną, jam bus atlikti visi reikalingi tyrimai, paskirtas gydymas.

Prireikus jis bus skubiai nukreiptas pas gydytoją specialistą arba ligoninės priėmimo skyrių. Visos pirminės ambulatorinės sveikatos priežiūros paslaugos prisirašiusiems prie šios gydymo įstaigos gyventojams yra teikiamos nemokamai. Šeimos medicinos padalinys yra pasirengęs pacientams teikti prieinamas, kokybiškas ir efektyvias paslaugas, platų jų spektrą. Prieš kelerius metus atnaujinus šeimos gydytojo veiklai pagal šeimos gydytojo normą reikalingą įrangą, medicinines priemones, baldus, sudarytos ypač geros sąlygos ir gydytojams, ir pacientams.

Šiaulių „Senojo bokšto“ klinikoje šeimos gydytojai visuomet paragina savo pacientus laiku atlikti būtinus profilaktinius sveikatos patikrinimus pagal amžių, atsižvelgus į ligas, kuriomis serga, įvertinus individualius rizikos faktorius. Kiekvienas šio medicinos centro šeimos gydytojas siekia pirmiausiai kuo greičiau ir tiksliau nustatyti ligos priežastį, sutrikdžiusią žmogaus sveikatą, ir tik po to skiria vaistus ar medicinines procedūras jos simptomams gydyti. Be to, su juo galima net kada pasikonsultuoti telefonu, jei kilo neaiškumų dėl gydymo ar tyrimų.

Kartu kiekvienam pacientui suteikiama aiški ir išsami informacija apie ligos priežastis, jos galimą eigą, komplikacijas, paūmėjimus. Ypač daug dėmesio tenka gydymo kontrolei. Šeimos gydytojas visuomet paaiškina, kodėl svarbu laikytis jo rekomendacijų geriant vaistus, naudoti paskirtas jų dozes, nurodytu laiku, atlikti visas medicinines procedūras. Aptariamos ir profilaktinės priemonės, kurios padeda išvengti ligų ir jų komplikacijų, dalijamasi praktiniais patarimais.

Prie Šiaulių „Senojo bokšto“ klinikos prisirašiusius pacientus nemokamai konsultuoja ir čia dirbantys akušeriai-ginekologai, chirurgai, vaikų ligų gydytojai, odontologai, burnos higienistai todėl prireikus jų paslaugų neteks ieškoti pagalbos kitose įstaigose. Tai ypač patogu dirbantiems žmonėms, kurie neretai vien dėl laiko trūkumo vengia kreiptis pagalbos, ignoruoja simptomus. Šeimos gydytojai ir bendrosios praktikos slaugytojos, kurios gali suleisti vaistus, perrišti žaizdas, išimti siūlus ir suteikti kitas paslaugas, pacientus lanko ir namuose, to dažnai prireikia slaugant garbaus amžiaus asmenis.

Gydytojui paskyrus, klinikoje nemokamai atliekami bendras kraujo ir bendras šlapimo, cholesterolio, gliukozės, elektrokardiogramos ir kiti laboratoriniai, instrumentiniai tyrimai. Vykdomos valstybės patvirtintos prevencinės programos. Prisirašę vaikai ir paaugliai nemokamai gauna dantų gydymo, burnos higienos, krūminių dantų dengimo silantais paslaugas, nemokamai skiepijami pagal patvirtintą valstybės skiepų kalendorių. 26-50 metų amžiaus pacientams nereikia mokėti už skiepus nuo stabligės ir difterijos.

Šiaulių regiono gyventojai, kurie yra prisirašę prie kitose pirminėse sveikatos priežiūros įstaigose dirbančių šeimos gydytojų ir dar nesuskubo persirašyti, visada gali atvykti pasikonsultuoti su Šiaulių „Senojo bokšto“ klinikos šeimos gydytojais. Tai verta padaryti norint išgirsti antrą nuomonę dėl kokio nors sveikatos sutrikimo ar diagnozės, paskirto gydymo, papildomų tyrimų poreikio, kilus abejonėms, nerimaujant. Taip pat galima kreiptis pritrūkus informacijos apie sveiką mitybą ir gyvensenos pokyčius, praktinių patarimų, kaip pagerinti gyvenimo kokybę sergant lėtinėmis ir kitomis ligomis.