fbpx

Šeimos gydytojų prioritetas – kuo greičiau ir tiksliau nustatyti ligos priežastį

Jau antrą rudenį įprastus rūpesčius, susijusius su sveikata, užgožia nerimas dėl koronaviruso infekcijos. Net ir pasiskiepijus išlieka galimybė ja užsikrėsti ir susirgti, nesame apsaugoti ir nuo komplikacijų. Jų rizika itin padidėja sergant lėtinėmis ligomis, todėl ypač svarbu jas laiku nustatyti ir tinkamai gydyti. Kiti sutrikimai, dažnai dėl COVID-19 atsiduriantys antrame plane, taip pat kelia pavojų sveikatai ir gyvybei, todėl neturime užmiršti profilaktinių patikrinimų. Kokius tyrimus reikėtų atlikti, kada su kokiais specialistais pasikonsultuoti, patars ir primins šeimos gydytojas. Todėl pats laikas pas jį užsiregistruoti.

Jeigu to dar nepadarėte, ar paaiškėjo, kad jūsų poliklinikoje šiuo metu labai didelės eilės ir artimiausio vizito teks gerokai palūkėti, išeitis yra. Pasirinkę dirbantį privačioje gydymo įstaigoje šeimos gydytoją ne tik greičiau pas jį pateksite, ne taip ilgai užtruksite, bet jis jums skirs tiek dėmesio ir laiko, kiek reikės.  Privati medicinos klinika Šiauliuose „Senojo bokšto“ turi šeimos medicinos specialistų komandą, kurią neseniai papildė dvi naujos šeimos gydytojos – Eglė Jasaitytė ir Nida Bartulienė. Be jų čia dar dirba patyrusios šeimos gydytojos Deividė Butkevičienė, Nijolė Taujanskienė, Greta Ragaišienė, Meilė Mikutienė ir Zita Lankauskienė.

Net paskelbus karantiną ar apribojus planinių sveikatos priežiūros paslaugų teikimą kliūčių laiku patekti pas „Senojo bokšto“ klinikos šeimos gydytoją neiškils. „Kiekviena čia dirbanti šeimos gydytoja sergantį pacientą gali priimti tą pačią dieną, jam bus atlikti visi reikalingi diagnozei nustatyti ar patikslinti tyrimai ir paskirtas gydymas. Prireikus jis bus skubiai nukreiptas pas kitą klinikoje dirbantį specialistą arba ligoninės priėmimo skyrių. Taip pat šeimos gydytoja pacientus lanko namuose. Pirminės ambulatorinės sveikatos priežiūros paslaugos prisirašiusiems pacientams yra nemokamos“, – akcentuoja Šiaulių „Senojo bokšto“ klinikos direktorius Tadas Kondratavičius.

Jo žodžiais, kiekvienas šio medicinos centro šeimos gydytojas siekia pirmiausiai kuo greičiau ir tiksliau nustatyti ligos priežastį, sutrikdžiusią žmogaus sveikatą, ir tik po to skiria vaistus ar medicinines procedūras jos simptomams gydyti. Pacientui suteikiama aiški ir išsami informacija apie ligos priežastis, jos galimą eigą, komplikacijas, paūmėjimus. Ypač daug dėmesio tenka gydymo kontrolei. Šeimos gydytojas visuomet paaiškina, kodėl svarbu laikytis jo rekomendacijų geriant vaistus, naudoti paskirtas jų dozes, nurodytu laiku, atlikti visas  gydomąsias ar reabilitacines procedūras, keisti gyvenseną į sveikesnę, atsikratyti žalingų įpročių.

Pacientų srautai Šiaulių „Senojo bokšto“ klinikoje sureguliuoti taip, kad jiems netektų ilgai laukti prie šeimos gydytojo kabineto durų savo eilės, tai leidžia tiksliau suplanuoti savo vizito trukmę. Ne mažiau svarbu, kad šeimos gydytoja turi galimybę skirti pakankamai laiko sunegalavusio žmogaus nusiskundimams išklausyti, atidžiai jam apžiūrėti, įsigilinti į bendrą jo sveikatos būklę, šeimos anamnezę, atsakyti į iškilusius klausimus, išsklaidyti abejones. Taip pat šeimos gydytoja visuomet paragina savo pacientus laiku atlikti būtinus profilaktinius sveikatos patikrinimus pagal amžių, atsižvelgus į ligas, kuriomis serga, įvertinus individualius rizikos faktorius.

Aptariamos ir profilaktinės priemonės, kurios padeda išvengti ligų ir jų komplikacijų, dalijamasi praktiniais patarimais. Šiaulių „Senojo bokšto“ klinikos šeimos medicinos specialistai konsultuoja vaikus ir suaugusius. Prie jos prisirašiusius pacientus nemokamai konsultuoja ir čia dirbantys akušeriai-ginekologai, chirurgai, vaikų ligų gydytojai, odontologai. Gydytojui paskyrus, nemokamai atliekami bendras kraujo ir bendras šlapimo, cholesterolio, gliukozės, elektrokardiogramos ir kiti tyrimai. Vykdomos valstybės patvirtintos prevencinės programos. Prisirašę vaikai ir paaugliai nemokamai gauna dantų gydymo, burnos higienos, krūminių dantų dengimo silantais paslaugas, skiepijami pagal patvirtintą valstybės skiepų kalendorių.

Šiandien daugeliui iš mūsų kyla įvairių klausimų, susijusių su koronaviruso infekcija. Sergantieji lėtinėmis ar onkologinėmis ligomis nerimauja, kaip jos gali įtakoti užsikrėtimo ir komplikacijų riziką. Privačios medicinos klinikos „Senojo bokšto“ šeimos gydytojos padės įvertinti, ar grėsmė yra reali, ar baiminatės be reikalo, patars, kokias apsaugos priemones naudoti, kaip sustiprinti imunitetą. Jeigu dar nepasiskiepijote nuo COVID-19 ir abejojate, ar verta tai daryti, galvojate, kad tai gali pakenkti sveikatai, šeimos gydytoja, remdamasi mokslinių tyrimų patvirtintais faktais, o ne gandais, jums padės objektyviai pasverti vakcinacijos naudą ir galimą šalutinį poveikį.