fbpx

Žvaigždinės hemangiomos šalinimas lazeriu lazeriu

Paslaugos aprašymas

Su abliaciniu Erbium: YAG MCL31 lazeriu šaliname apgamus, karpas, žmogaus papilomos viruso sukeliamus darinius, cholesterolio sankaupas, miliumus ir kt. Gydymui naudojamas itin kokybiškas aparatas užtikrina švelnų, neskausmingą, bet veiksmingą ir kliniškai patvirtintą poveikį. Lazerio terminis odos pažeidimas labai mažas, todėl nedidelė randėjimo bei pigmentacijos pakitimų rizika, trumpesnis gijimo procesas. Maži dariniai, kaip pigmentiniai apgamai ar karpos, pašalinami vos per kelias minutes, o didesniems pašalinti prireikia daugiau laiko.

Odos dariniai gali būti gerybiniai arba piktybiniai (ikivėžiniai, vėžiniai), todėl prieš juos pašalindami klinikos dermatologai atlieka skaitmeninį dermatoskopinį tyrimą naujausiu dermatoskopu. Tai – pažangiausias gerybinių, ikivėžinių ir piktybinių odos darinių tyrimo metodas.

Kaip pasiruošti procedūrai?

  • Rekomenduojame bent 4 savaites iki gydymo vengti tiesioginių saulės spindulių ir nesilankyti soliariume;
  • Jei naudojate antikoaguliantus (kraują skystinančius vaistus pavyzdžiui, orfariną, aspiriną), jų vartojimą nutraukite prieš 3 dienas iki procedūros;
  • Planuojamoje gydyti vietoje negali būti patologinių pakitimų (uždegimo, pūliavimo ir panašiai);
  • Rekomenduojame procedūrą atidėti, jei esate nėščia.

Kaip atliekama odos darinių šalinimo lazeriu procedūra?

Prieš atliekant darinio šalinimą būtina atlikti dermatoskopiją – odos darinių tyrimą. Atlikus darinio tyrimą ir nustačius, kad jis yra gerybinis, darinio šalinimas atliekamas lazeriu. Piktybiniai odos dariniai gali būti šalinami tik chirurginiu būdu.

Procedūra yra atliekama naujuoju Erbium MCL 31 Dermablate lazeriu, kuris užtikrina greitą procedūrą ir puikų estetinį rezultatą. Net 95 % atvejų po procedūros nelieka jokių žymių ir randų, o likusiais 5 % atvejų – tik nežymūs pokyčiai. Lazerio terminis odos pažeidimas yra labai mažas, todėl ir randėjimo bei pigmentacijos pakitimų rizika yra maža.

Procedūra yra neskausminga arba sukelianti minimalų diskomfortą, tačiau nėra poreikio skirti nuskausminamuosius medikamentus, nes procedūra yra labai trumpa ir greita, užtrunka vos kelias minutes.

Kaip elgtis po procedūros?

  • Venkite tiesioginių saulės spindulių, nesilankykite soliariume. Naudokite apsauginius kremus nuo saulės (SPF 30 arba daugiau);
  • Jei susidarė šašeliai – jų nelieskite;
  • Venkite intensyvių fizinių pratimų bent 5 dienas po gydymo procedūros;
  • Venkite darbų, kurių metu neišvengsite purvo, dulkių arba kitų nešvarumų;
  • Dezinfekuokite paveiktą vietą.

Kas yra hemangioma ir kodėl ją reikia šalinti?

Hemangioma – įgimtas nepiktybinis kraujagyslinis navikas, dažniausiai išryškėjantis per pirmąsias 6-8 kūdikio gyvenimo savaites. Hemangioma paprastai auga iki 1-1,5 metų amžiaus ardydama audinius, keisdama jų struktūrą.

Dažniausiai šie odos dariniai pasitaiko galvos ir veido srityse, pažeidžia odą bei poodį ir nėra būtini gydyti, nes iki 7 metų amžiaus dažniausiai išnyksta patys savaime, tačiau, jei hemangioma susiformuoja kvėpavimo takuose, pilvo ertmės organuose, smegenyse arba kauluose – ją gydyti būtina, o ypatingai pavojingos yra nosies, ausies kaušelio, vokų, lūpų hemangiomos, nes augdamos jos pažeidžia kremzlines struktūras ir jas negrįžtamai suardo. Hemangiomos gali išopėti ir kraujuoti. Kūdikio gyvybei yra pavojinga kvėpavimo takų hemangioma, nes augdama ir kraujuodama gali juos užkimšti, vokų hemangioma trikdo regėjimą ir vystosi kūdikio žvairumas.