fbpx

Viršutinių vokų plastika (vietinėje nejautroje)

Paslaugos aprašymas

Užkritę viršutiniai akių vokai – dažnai pasitaikanti problema, dėl kurios į plastikos chirurgus kreipiasi įvairaus amžiaus moterys ir vyrai. Bėgant metams akių vokai nusvyra, o žvilgsnis tampa liūdnas ir pavargęs. Neretai dėl užkritusių akių vokų tampa sunkiau matyti.

Užkritusių viršutinių akių vokų operacija yra viena populiariausių plastinių operacijų. Ji nesudėtinga ir neilgai trunkanti, o po atliktos viršutinių vokų korekcijos pacientai džiaugiasi pastebimais ir lūkesčius atitinkančiais rezultatais!

Kada atliekama viršutinių vokų plastika?

Viršutinių vokų plastika atliekama pacientams, kurių viršutinio voko odos perteklius uždengia natūralią vokų odos raukšlę, voko odos perteklius užkrenta ant akies. Ši operacija gali būti atliekama tiek vyrams, tiek moterims. Priežasčių, kodėl žmonės renkasi vokų korekcijas, gali būti įvairių. Ši procedūra dažniausiai pasirenkama dėl:

  • Estetinės išvaizdos gerinimo – norint koreguoti išvaizdą, atsikratyti „pavargusio“ žvilgsnio;
  • Sveikatos problemų sprendimo – sumažėjęs matymo laukas dėl užkritusių vokų. Dažnai dėl šių priežasčių akys greitai pervargsta, atrodo patinusios, ilgainiui tampa sunku ne tik žiūrėti televizorių ar skaityti, bet ir ima kamuoti dažnesni galvos skausmai.

Nuo kokio amžiaus rekomenduojama atlikti akių vokų operaciją?

Akių vokų korekcija paprastai atliekama vyresniems kaip 35-40 metų asmenims, tačiau kartais tenka operuoti ir jaunesnius žmones, kai dėl vokų anatomijos nukritęs viršutinio voko kraštas akį daro sunkią, mažesnę. 

Kaip atliekama viršutinių vokų operacija?

Užkritusių viršutinių akių vokų operacijos metu pašalinama dalis nereikalingos odos (krentančios odos klostė ar perteklius) ir esamos riebalinės išvaržos. Taip akys tampa atviros, nebepavargusios, o viršutiniai akių vokai nebeužkritę. Operacinis randas yra beveik nepastebimas, nes susilieja su viršutinio voko raukšle.

Odos pertekliaus ir/ar riebalinių išvaržų pašalinimas iš vokų dažniausiai trunka apie valandą. Oda įpjaunama išilgai voko raukšlės, o atlikus antrą lygiagretų pjūvį kiek aukščiau yra pašalinamas odos perteklius, jeigu reikia, šalinamos riebalinės išvaržėlės.

Viršutinių akių vokų plastika gali būti kombinuojama su kitomis plastinėmis operacijomis, tokiomis, kaip: apatinių vokų plastika, veido patempimas, antakių pakėlimas, riebalų persodinimas į veidą ir pan.

Įprastai užkritusių vokų operacija atliekama taikant vietinę nejautrą , tačiau viršutinių akių vokų operaciją kombinuojant su kitomis plastinėmis operacijomis, taikoma bendrinė nejautra.

Ar operacija skausminga?

Skausmo procedūros metu pacientas nejaučia, nes toje vietoje, kurioje bus šalinimas odos perteklius, suleidžiami nuskausminamieji vaistai. Praėjus nuskausminamųjų vaistų poveikiui, po procedūros gali atsirasti skausmas bei tempimo jausmas.

Ar viršutinių vokų plastika saugi?

Kaip ir atliekant bet kurią operaciją, išlieka nedidelė komplikacijų rizika:

  • nepageidaujama organizmo reakcija į anesteziją;
  • žaizdos infekcija;
  • operuotos vietos kraujavimas;
  • ilgiau nei įprastai gyjančios žaizdos.

Galimas komplikacijas rekomenduojame aptarti su plastikos chirurgu per konsultaciją. 

Pasiruošimas operacijai

Prieš operaciją naudinga žinoti:

  • likus 4 savaitėms iki operacijos geriausia praktika yra riboti rūkymą ir alkoholio vartojimą;
  • likus 2 savaitėms venkite aspirino ar kitų kraują skystinančių vaistų vartojimo;
  • pageidautina, kad į operaciją atvyktumėte be makiažo ir juvelyrinių dirbinių.

Kada matomas galutinis rezultatas?

Galutinis operacijos rezultatas matomas po 2-4 mėnesių.