Užkritę viršutiniai akių vokai ir paburkę paakiai – problema, kamuojanti daugelį. Dažniausiai subliuškusi oda aplink akis paverčia žvilgsnį pavargusiu, liūdnu ar piktu, o dėl užkritusių akių vokų neretai tampa sunkiau matyti. Senojo bokšto klinikoje atliekama viršutinių ir apatinių vokų plastika gali sugrąžinti išraiškingą žvilgsnį. Vokų plastika tarsi atveria akį, pašalina nepageidaujamus „maišelius“.
Kada atliekama vokų plastika?
Viršutinių vokų plastika atliekama pacientams, kurių viršutinio voko odos perteklius uždengia natūralią vokų odos raukšlę, voko odos perteklius užkrenta ant akies. Ši operacija gali būti atliekama tiek vyrams, tiek moterims. Priežasčių, kodėl žmonės renkasi vokų korekcijas, gali būti įvairių. Ši procedūra dažniausiai pasirenkama dėl:
- Estetinės išvaizdos gerinimo – norint koreguoti išvaizdą, atsikratyti „pavargusio“ žvilgsnio;
- Sveikatos problemų sprendimo – sumažėjęs matymo laukas dėl užkritusių vokų. Dažnai dėl šių priežasčių akys greitai pervargsta, atrodo patinusios, ilgainiui tampa sunku ne tik žiūrėti televizorių ar skaityti, bet ir ima kamuoti dažnesni galvos skausmai.
Apatinių vokų plastika (paakių maišelių korekcija) atliekama, jeigu vargina odos perteklius, maišeliai po akimis, subliuškusi apatinių vokų oda, žvilgsnis atrodo pavargęs.
Nuo kokio amžiaus rekomenduojama atlikti akių vokų operaciją?
Akių vokų korekcija paprastai atliekama vyresniems kaip 35-40 metų asmenims, tačiau kartais tenka operuoti ir jaunesnius žmones, kai dėl vokų anatomijos nukritęs viršutinio voko kraštas akį daro sunkią, mažesnę.
Kaip atliekama vokų operacija?
Siekiant ryškesnio efekto, apatinių vokų plastika derinama su viršutinių vokų korekcija. Tokiu atveju rezultatas bus akivaizdus – labiau atsivers žvilgsnis, pasikeis akių forma, veidas atrodys daug jaunesnis.
Užkritusių viršutinių akių vokų operacijos metu oda įpjaunama išilgai voko raukšlės, o atlikus antrą lygiagretų pjūvį kiek aukščiau yra pašalinamas odos perteklius, jeigu reikia, šalinamos riebalinės išvaržėlės. Operacinis randas yra beveik nepastebimas, nes susilieja su viršutinio voko raukšle.
Apatinių vokų operacijos metu atliekamas vidinis (transkonjuktivalinis) pjūvis junginėje arba raukšlėje po blakstienomis, per jį pašalinami riebaliniai maišeliai. Jei apatiniuose vokuose yra ne tik riebalinių maišelių išvaržos, bet ir odos perteklius, pašalinama ir dalis odos.
Po procedūros oda užsiuvama ir pjūvio vieta užklijuojama specialiu pleistru. Pacientas paguldomas ant nugaros, ant vokų uždedami vėsinantys tvarsčiai.
Operacija atliekama bendrinėje nejautroje.
Ar operacija skausminga?
Operacija neskausminga, nes jos metu taikoma bendrinė nejautra, kai pacientas užmigdomas ir pabunda po procedūros. Praėjus nuskausminamųjų vaistų poveikiui, po procedūros gali atsirasti skausmas bei tempimo jausmas.
Ar vokų plastika saugi?
Kaip ir atliekant bet kurią operaciją, išlieka nedidelė komplikacijų rizika:
- nepageidaujama organizmo reakcija į anesteziją;
- žaizdos infekcija;
- operuotos vietos kraujavimas;
- ilgiau nei įprastai gyjančios žaizdos;
- akių sudirginimas;
- randų hipertrofija.
Galimas komplikacijas rekomenduojame aptarti su plastikos chirurgu per konsultaciją.
Pasiruošimas operacijai
Prieš operaciją naudinga žinoti:
- likus 4 savaitėms iki operacijos geriausia praktika yra riboti rūkymą ir alkoholio vartojimą;
- likus 2 savaitėms venkite aspirino ar kitų kraują skystinančių vaistų vartojimo;
- pageidautina, kad į operaciją atvyktumėte be makiažo ir juvelyrinių dirbinių.
Kada matomas rezultatas?
Pokyčiai po operacijos aiškiai matomi iš karto. Tai:
- pasikeitusi akių forma;
- lygesnė paakių oda;
- panaikintas pavargusių, patamsėjusių akių įspūdis.
Galutinis operacijos rezultatas matomas po 2-4 mėnesių.