fbpx

Vienpusė poodinė mastektomija (esant ginekomastijai)

Paslaugos aprašymas

Ginekomastija – tai vyrų krūtų pieno liaukų išvešėjimas, pasireiškiantis beveik kas trečiam vyrui. Su padidėjusios krūtinės problema gali susidurti įvairaus amžiaus vyrai, kurių organizmas gamina daugiau moteriškojo lytinio hormono estrogeno bei kitų priežasčių.

Ginekomastijos plastinė operacija – intervencinė procedūra, kurios metu pacientui sumažinama krūties liauka ir suteikiama norima krūtinės ląstos forma. Ši procedūra atliekama vyrams, kai dėl padidėjusių krūtų juntamas fizinis ir psichologinis diskomfortas.

Kokios yra ginekomastijos atsiradimo priežastys?

Ginekomastija vyrams atsiranda dėl įvairiausių priežasčių. Viena dažniausių krūtinės pokyčių priežasčių yra hormonų disbalansas – per didelis estrogeno, vadinamojo moteriško lytinio hormono, kiekis organizme.

Kitos ginekomastijos atsiradimo priežastys:

  • žalingi įpročiai (narkotikai, alkoholis ir kt.);
  • tam tikrų vaistų vartojimas (pvz., antidepresantų);
  • anabolinių steroidų vartojimas;
  • patologiniai organizmo sutrikimai (sėklidžių, skydliaukės, kepenų ar inkstų funkcijos);
  • viršsvoris;
  • navikai.

Svarbu įvertinti, dėl kokios priežasties atsirado ginekomastija. Kai pieno liaukų audinys padidėja dėl didelio antsvorio – tai vadinama pseudoginekomastija. Tokiu atveju gali padėti sportas ir mitybos sureguliavimas. Kai kuriais atvejais šią problemą sumažinti ar išspręsti padeda medikamentinis ginekomastiją lemiančių sveikatos sutrikimų gydymas. Kai nepadeda kiti gydymo būdai, vienintelis būdas išspręsti šią problemą – ginekomastijos operacija.

Kaip pasiruošti ginekomastijos operacijai?

Kai nustatoma ginekomastija ir nusprendžiama, kad operacija yra efektyviausias vyro krūtinės mažinimo būdas, viskas prasideda nuo individualios konsultacijos su plastikos chirurgu.

Prieš operaciją su gydytoju aptariamas norimas rezultatas, atliekami visi reikalingi tyrimai, aptariami paciento vartojami vaistai, ligos ir alergijos.

Kaip atliekama ginekomastijos operacija?

Operacija atliekama taikant bendrinę nejautrą. Atsižvelgiant į individualią būklę ir planuojamus pokyčius, operacija trunka nuo 1 iki 3 valandų. Operacijos metu chirurgijos gydytojas padaro pjūvį palei apatinį spenelio aureolės kraštą ir pašalina perteklinį išvešėjusį liaukinį audinį. Jei krūtų padidėjimo priežastis yra riebalinis audinys, tos pačios operacijos metu atliekama ir liposakcija (riebalų nusiurbimas).

Pooperacinis laikotarpis

Pirmą parą po operacijos pacientui rekomenduojama likti stacionare, vėliau, nesant komplikacijų, jis išleidžiamas namo ir priežiūra tęsiama ambulatoriškai. Pooperacinio vizito laiką skiria operavęs gydytojas.

Po atliktos operacijos keletą dienų jaučiamas skausmas, krūtinė gali būti dalinai aptirpusi. Jeigu jaučiamas skausmas, vartojami gydytojo paskirti vaistai nuo skausmo ir uždegimo. Pjūvio vietoje lieka nedidelis randas, bet laikui bėgant išblunka ir tampa mažai pastebimas.

Sugrįžti į darbą įprastai galima jau po savaitės, tačiau kasdienės rutinos tempas išlieka lėtesnis. Sunkaus fizinio krūvio ar sunkesnių daiktų kėlimo reikėtų vengti bent mėnesį. Be to, kad yra ribojamas fizinis krūvis, labai svarbu nešioti specialų korsetą – jis sutvirtina krūtinę, užtikrina sklandesnį gijimą ir geresnį estetinį rezultatą.