fbpx

Veloergometrija

Paslaugos aprašymas

Kas yra veloergometrija?

Veloergometrija (fizinio krūvio mėginys) – tai elektrokardiogramos registravimas fizinio krūvio metu, minant specialų medicininį dviratį. Duodant tiksliai dozuotą standartizuotą krūvį širdžiai, registruojama elektrokardiograma, sekamas pulso dažnis, matuojamas arterinis kraujo spaudimas, vertinama bendra tiriamojo būklė.

Ką parodo veloergometrija?

Veloergometrija padeda nustatyti širdies ritmo ir laidumo sutrikimus, įvertinti funkcinę organizmo būklę, jo fizinį pajėgumą ir darbingumą, numatyti reikiamą reabilitacinį gydymą, įvertinti gydymo (vaistais, operacija) ir reabilitacijos veiksmingumą. Tyrimas taip pat atliekamas siekiant nustatyti išemines ar koronarines širdies ligas ir įvertinti susirgimų rizikos laipsnį.

Kaip atliekama veloergometrija?

Veloergometrija yra atliekama pacientui sėdint ant veloergometro (vadinamojo dviračio) ir vienodu tempu minant pedalus. Pacientui skiriamas krūvis atsižvelgiant į jo amžių, ūgį, svorį, tyrimo tikslus ir vadovaujantis standartizuotu krūvio protokolu. Gydytojas kardiologas tyrimo metu stebi širdies susitraukimų dažnį, kraujospūdį, , elektrokardiogramą ir bendrą paciento būklę. Elektrokardiograma stebima prieš krūvį, krūvio metu ir pabaigus minti dviratį. Tyrimas gali būti nutrauktas bet kuriuo metu. Po tyrimo, įvertinama organizmo būklė atsigavimo laikotarpiu.