Kokia tai procedūra?
Šlapimo srovės tyrimas (urofloumetrija). Urofloumetrija priklauso urodinaminiams tyrimams. Atliekamas vaikams ir suaugusiems, kurie savarankiškai gali pasišlapinti. Urofloumetrijos metu prašoma paciento pasišlapinti į specialiai tam skirtą indą. Kompiuterine urodinamine aparatūra fiksuojami įvairūs šlapinimosi parametrai (šlapimo srovės greitis, šlapimo kiekis ir pan.).
Kodėl ši procedūra aktuali pacientui?
Tai neskausmingas, tačiau daug informacijos apie šlapinimosi procese dalyvaujančius raumenis suteikiantis tyrimas. Neretai jį atlikus paaiškėja tiksli šlapinimosi sutrikimų priežastis ir kitų tyrimų nebereikia.
Koks pasirengimas reikalingas prieš šią procedūrą?
Prieš atliekant tyrimą reikia gausiau gerti skysčius ir atvykti su pilna šlapimo pūsle (turi būti noras šlapintis). Siekiant rezultatų tikslumo, neturi būti vartojami vaistai, galintys turėti įtakos tyrimui. Valgyti prieš tyrimą galima įprastai.
Kokia anestezija bus naudojama?
Anestezija nereikalinga.
Kaip vyksta procedūra? Kiek laiko ji trunka? Ką jos metu jaučia pacientas?
Prašoma pasišlapinti į specialų indą. Šlapinimosi pozicija (stovima ar sėdima) parenkama individualiai. Siekiant užtikrinti tikrovę atitinkančius rezultatus ir nesukelti pacientui nepatogumų, prieš jam šlapinantis personalas išeina iš kabineto. Tyrimas gali būti kartojamas du ar tris kartus, kad duomenys būtų tikslesni. Urofloumetrija (įskaitant laiką, reikalingą pasirengimui), trunka apie 20 − 30 min. Tyrimo metu pacientas nemalonių jutimų nejaučia. Jam pasišlapinus gali būti įvertintas liekamasis šlapimo kiekis šlapimo pūslėje (ultragarsu arba vedant kateterį į šlapimo pūslę cistometrografijos tikslais, jei atliekamas šis urodinaminis tyrimas).
Kas vyksta atlikus procedūrą?
Tyrimas neinvazinis, todėl po jo nemalonių pojūčių neturėtų būti.
Kokios galimos komplikacijos? Ką reikėtų daryti joms pasireiškus?
Komplikacijos nebūdingos.