Kas yra švelnus frakcinis odos atjauninimas?
Tai naujos kartos lazerinė procedūra, skirta pagerinti odos išvaizdą bei tekstūrą, patempti odą, palyginti pigmentaciją (spalvos netolygumus) ir sumažinti porų dydį. Procedūra yra neinvazinė, neturi jokio gijimo proceso, todėl skirtingai nei po grožio injekcijų galima grįžti į įprastinius darbus, procedūra neskausminga ir atliekama labai greitai. Dažniausiai atjauninimo procedūros atliekamos veido, kaklo, dekoltė ir plaštakų srityse.
Kuo skiriasi švelnus frakcinis odos atjauninimas nuo pilno frakcinio odos atnaujinimo?
Švelnus frakcinis odos atjauninimas yra švelni procedūra, kuri rekomenduojama mažai odos problemų turintiems ar jų neturintiems, bet norintiems pasigražinti žmonėms. Jos metu pašalinama maždaug 5 proc. odos paviršiaus. Tuo tarpu pilno frakcinio odos atnaujinimo metu pašalinama apie 15-25 proc. odos paviršiaus, todėl ši procedūra yra gerokai stipresnė, rekomenduojama žmonėms, kurie turi odos defektų ir problemų, tokių kaip randai, pigmentacijos pakitimai, gilesnės raukšlės.
Kaip atliekama švelnaus odos atjauninimo procedūra?
Lazerinio pilingo metu odos paviršiuje yra suformuojami maži mikrokanalėliai ir pašalinama apie 5 proc. viršutinio odos paviršiaus. Tuo tarpu aplinkiniai audiniai lieka nepažeisti, todėl procedūra yra itin švelni, o gijimo procesas – trumpas (gydymo žymės nematomos jau po 1 – 2 dienų). Rezultatas – lygi, elastinga ir skaisti oda!
Kiek procedūrų gali prireikti?
Priklausomai nuo odos būklės ir pageidaujamo rezultato gali pakakti ir 1 procedūros, tačiau kartais prireikia kelių procedūrų su 1-2 mėnesių pertraukomis.
Kaip pasiruošti procedūrai?
- Rekomenduojama bent 4 savaites iki gydymo vengti ultravioletinių spindulių poveikio planuojamoje gydyti vietoje (jokios saulės ekspozicijos/soliariumo).
- Jei naudojate antikoaguliantus (kraują skystinančius vaistus pvz.: orfariną, aspiriną), jų vartojimą nutraukti likus bent 3 dienoms iki procedūros.
- Planuojamoje gydyti vietoje negali būti patologinių pakitimų (uždegimo, pūliavimo ir kt.).
- Nenaudokite makiažo priemonių tą dieną, kai bus atliekama procedūra, jei procedūra bus atliekama veido srityje.
Nerekomenduojama atlikti procedūros (rekomenduojama ją atidėti), jei:
- Oda įdegusi;
- Naudojate fotosensibilizuojančius vaistus;
- Sergate kitomis odos ligomis;
- Oda linkusi randėti (formuojasi keloidiniai randai);
- Esate nėščia.
Ką reikėtų žinoti po gydymo?
Priklausomai nuo individualaus gydymo tipo, gydytojas periodiškai rūpinsis jūsų sveikatos būkle bei suteiks visa reikiamą informaciją apie tai, kaip rūpintis oda po gydymo. Tam, kad išvengtumėte rizikos faktorių bei pasiektumėte kuo geresnių rezultatų, rekomenduojame laikytis šių instrukcijų:
- Negalima veido odos plauti vandeniu 24 valandas po procedūros;
- Naudoti antibakterinius kremus (rekomenduos procedūrą atliekantis gydytojas);
- Dezinfekuoti odą;
- Makiažą (tik skystu pagrindu) galima naudoti po 3 dienų;
- Stebėti paraudimus, patinimus 2-7 dienas po procedūros;
- Saugoti gydytą vietą nuo ultravioletinių spindulių 12 savaičių;
- Negalima dirbti darbų, kurių metu gydyta vieta gali kontaktuoti su purvu, dulkėmis.
Koks galimas pašalinis procedūros poveikis?
Po gydymo oda parausta, panašiai kaip nudegus saulėje, ir susiformuoja šašeliai (šašeliai yra labai maži, todėl oda įgyja rusvą atspalvį). Tai yra normalu. Priklausomai nuo gydymo indikacijų, odos paraudimas gali išlikti keletą savaičių ar net mėnesių.
Kartais gali atsirasti pigmentacijos pakitimai (gydyta vieta gali pašviesėti ar patamsėti lyginant su aplink esančia oda), bet dažniausiai tai yra laikina.
Retais atvejais gali formuotis randai ar odos įtrūkimai.