fbpx

Skydliaukės plonos adatos aspiracija

Paslaugos aprašymas

Kas yra skydliaukės mazgas?

Viena dažniausių skydliaukės patologijų – mazginiai dariniai. Skydliaukės mazgas – tai apčiuopiamas ir (ar) ultragarsu matomas darinys skydliaukėje, aiškiomis ribomis atsiskyręs nuo aplinkinio skydliaukės audinio.

Maži, nesutrikdantys skydliaukės veiklos ir nesukeliantys jokių simptomų mazgai negydomi, svarbu juos tiesiog reguliariai stebėti ir konsultuotis su gydytoju.

Kas yra skydliaukės plonos adatos aspiracija?

Skydliaukės plonos adatos aspiracija (mazgų punkcija) – tai saugus, neskausmingas ir tikslus mazgų ištyrimo metodas, leidžiantis anksti diagnozuoti piktybinius skydliaukės navikus, ir laiku, kol liga dar neišplitusi, skirti tinkamą gydymą. Jos metu iš įtartino mazgo paimama medžiaga – skydliaukės ląstelės, kuri ištiriama mikroskopu ir įvertinama, ar nėra piktybinėms ląstelėms būdingų požymių.

Kada rekomenduojama atlikti skydliaukės plonos adatos aspiraciją?

Užčiuopus ar echoskopu nustačius mazgus skydliaukėje, reikia kreiptis į gydytoją endokrinologą, kuris nuodugniai ištirs ir nustatys, ar mazgas skydliaukėje nėra piktybinis, jei reikės, skirs reikiamą gydymą. Įtariant, kad darinys gali būti piktybinis, atliekama aspiracinė skydliaukės mazgo punkcija.

Kaip atliekama skydliaukės plonos adatos aspiracija?

Skydliaukės mazgų punkcijos metu gydytojas, naudodamas echoskopą, į mazgą įduria plonytę adatą ir paima šiek tiek audinio ląstelėms ištirti. Laboratorijoje šis mėginys tiriamas, norint nustatyti, ar mazgas gerybinis, ar piktybinis. Remiantis tyrimo rezultatais, parenkamas atitinkamas gydymas arba stebėjimo taktika.

Ar šiam tyrimui reikia specialaus pasiruošimo?

Šiam tyrimui pasiruošti nereikia.