fbpx

Skydliaukės echoskopija

Paslaugos aprašymas

Kas yra skydliaukės echoskopija?

Skydliaukės echoskopija – tai ultragarsinis tyrimas, kurio metu vertinamas skydliaukės audinys, jo struktūra, kraujotaka, ar nėra mazgų. Įvertinamos ir aprašomos prieskydinės liaukos, jei yra matomos. Taip pat įvertinami ir aprašomi sritiniai limfmazgiai, jų dydis, struktūra.

Kokias patologijas galima aptikti skydliaukės echoskopijos metu?

Skydliaukės echoskopija padeda laiku diagnozuoti:

  • skydliaukės audinių uždegiminių procesų pradžią;
  • skydliaukės dydžio pokyčius;
  • skydliaukės mazgų, cistų ir navikų užuomazgas;
  • sutrikusią skydliaukės kraujotaką;
  • limfmazgių patologiją.

Kada rekomenduojama atlikti skydliaukės echoskopiją?

Echoskopija gali būt skiriama esant nenormaliems skydliaukės funkcijos tyrimų rezultatams arba apžiūros metu apčiuopus nelygią skydliaukę, mazgus, pastebėjus padidėjusią kaklo apimtį, įtariant skydliaukės nepakankamumą (hipotirozę) arba per didelį jos aktyvumą (hipertirozę). Be to, skydliaukės echoskopija gali būti atliekama, kuomet reikia paimti skydliaukės ar aplinkinių audinių biopsiją detalesniam ištyrimui.

Skydliaukės tyrimas echoskopu gali būti ir profilaktinio sveikatos patikrinimo dalis, nes padeda gydytojui geriau suprasti bendrą paciento sveikatos būklę.

Pacientams, sulaukusiems 40 metų amžiaus, taip pat tiems, kurių šeimos nariai serga skydliaukės ligomis, ir pajutusiems pirmuosius sutrikimų požymius šį tyrimą rekomenduojama atlikti reguliariai.

Kaip atliekama skydliaukės echoskopija?

Tyrimo metu gydytojas po paciento kaklu padeda pagalvėlę, kad pakreiptų jo galvą atgal ir atidengtų kaklą. Tokia padėtis gali būti nepatogi, tačiau paprastai ji nėra skausminga. Kai kuriais atvejais skydliaukės tyrimas echoskopu gali būti atliekamas pacientui sėdinti vertikaliai. Gydytojas ištepa paciento kaklą specialiu geliu, kuris padeda ultragarso davikliui slysti per odą ir perduoti kuo tikslesnį vaizdą. Prietaisu tiriama kaklo sritis, kurioje yra skydliaukė. Susidarantys vaizdai matomi kompiuterio ekrane.

Ar šiam tyrimui reikia specialaus pasiruošimo?

Šiam tyrimui pasiruošti nereikia.