fbpx

Riešo kanalo tunelio sindromo operacija

Paslaugos aprašymas

Riešo kanalo tunelio sindromo operacija – efektyviausias gydymas norintiems išsivaduoti iš nuolatinio pirštų tirpimo, skausmo ir sumažėjusios plaštakos jėgos.

Kas yra riešo kanalo sindromas?

Riešo kanalo sindromas atsiranda susiaurėjus riešo kanalui ir dėl to užspaudus vidurinį rankos nervą, esantį plaštakoje. Kadangi vidurinis rankos nervas yra atsakingas už 4 pirštų (visų, išskyrus mažąjį) valdymą, jį užspaudus juntamas silpnumas rankoje, dilgčiojimas ir tirpimas delne.

Kas sukelia šį sindromą?

Riešo kanalo sindromą dažniausiai sukelia sunkus fizinis darbas, atliekami intensyvūs monotoniški plaštakos lenkimo judesiai, riešo traumos, dėl kurių riešas patinsta, įvairios kilmės sausgyslių ir jų apvalkalėlių uždegimas, nutukimas, įvairūs navikai.

Kokie riešo kanalo sindromo simptomai?

Riešo kanalo sindromas, prasidėjęs nuo pirštų tirpimo, greitai progresuoja, vargina deginantis skausmas, pirštų jautrumas sumažėja taip, kad sunku suimti daiktus, gali sutrikti plaštakų funkcija. Skausmas suintensyvėja naktį, sumažėti gali, nuleidus rankas ar jas patrynus.

Ligos pradžioje simptomai nėra labai žymūs, tačiau ilgainiui ima stiprėti, o negydomi – kelti sunkumų atliekant kasdienes veiklas. Pajutus pirmuosius simptomus rekomenduojama kreiptis į plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytojus, kurie, atlikę išsamią apžiūrą, galėtų paskirti tinkamiausią gydymą.

Kai medikamentinis gydymas nepadeda, vienintelis efektyvus gydymas – operacija, kurios metu atveriamas riešo kanalas ir perpjaunamas riešo laikiklis. Jau kitą dieną skausmai dingsta, po truputį atsistato pirštų jutimas.