fbpx

Rektoskopija (RRS)

Paslaugos aprašymas

Rektoskopija – tai tiesiosios žarnos apžiūra iš vidaus naudojant specialius prietaisus – endoskopus, šiuo atveju – rektoskopą – vamzdelio formos prietaisą su optine sistema ir šviesos šaltiniu. Šis tyrimas gali būti derinamas su kitais medicininiais tyrimais, pavyzdžiui, histologiniu tyrimu, rektoskopijos tyrimo metu galima pašalinti aptiktus polipus ir taip užkirsti kelią vėžiniams susirgimams.

Rektoskopija gali padėti diagnozuoti tiesiosios žarnos vėžį, kitus tiesiosios žarnos pažeidimus, taip pat radiacinius tiesiosios žarnos pažeidimus po prostatos arba gimdos kaklelio spindulinio gydymo. Labai svarbu tyrimus atlikti pastebėjus pirmuosius simptomus ir požymius, nes anksčiau pritaikytas gydymas yra efektyvesnis ir ankstyvoje stadijoje pastebėtas tiesiosios žarnos vėžys yra išgydomas.

Rektoskopijos tyrimas reikalingas atlikti, jei išmatose matomas kraujas, pūliniai arba gleivės, jaučiamas skausmas tuštinantis, jei vargina vidurių užkietėjimas arba viduriavimas, išangėje jaučiate svetimkūnį, skundžiatės staigiu ir netikėtu svorio mažėjimu, vargina skausmas apatinėje pilvo dalyje, vargina išangės niežėjimas, taip pat, jei skundžiatės anemija arba mažakraujyste.