fbpx

Raukšlių aplink akis korekcija botulino toksino injekcijomis Dysport® (Botox®)

Paslaugos aprašymas

Kas yra botulino injekcijos?

Botulino injekcijos, dar vadinamos botokso injekcijomis – tai invazinė procedūra, kuri dažniausiai atliekama dviems pagrindinėms problemoms spręsti – raukšlėms šalinti ir gausiam prakaitavimui gydyti. Klinikoje naudojami tik originalūs botulino toksino preparatai.

Kada atliekamos botulino injekcijos?

Botulino toksino preparatų injekcijos atliekamos esant:

  • kaktos mimikos raukšlėms;
  • smulkioms raukšlytėms „žąsų kojelėms“ ties akių kampais;
  • raukšlytėms ant nosies nugarėlės;
  • raukšlytėms aplink lūpas;
  • padidėjusiam prakaitavimui (pažastys, delnai, padai);
  • danteninei šypsenai.

Raukšlių šalinimas botulino toksino injekcijomis

Botulino toksinas A – tai baltymas, kuris injekcijos vietoje stabdo acetilholino išsiskyrimą, taip blokuodamas nervinio impulso perdavimą nerviniais aksonais į mimikos raumenų skaidulas. Dėl to nebesusidaro raumenų atsakomoji reakcija ir jie nebesusitraukia. Injekcijos taikomos, jei skundžiatės kaktos mimikos raukšlėmis, smulkiomis raukšlytėmis („žąsų kojelėms“) akių kampuose, raukšlytėmis ant nosies nugarėlės, raukšlytėmis aplink lūpas, esant danteninei šypsenai.

Botulino injekcijos gali būti taikomos ne tik raukšlių korekcijai, bet ir jų profilaktikai. Laikina mimikos raumenų denervacija nesukelia mimikos raumenų atrofijos, jų funkcija pilnai atsistato po 4-6 mėnesių. Vertikalios raukšlės tarp antakių, paprastai, pradeda lygintis per pirmą savaitę po gydymo. Stipriausias poveikis išryškėja 5-6 savaitę po preparato suleidimo ir laikosi 4-6 mėnesius.

Injekcijos pradėtos sulaukus 30-35 metų amžiaus ir anksčiau blokuoja nevalingą mimiką ir taikomos pirmųjų raukšlių profilaktikai, taip pat raukšlių profilaktika rekomenduojama esant labai intensyviam raumenų aktyvumui. Neretai injekcijos pradedamos sulaukus 30-45 metų amžiaus, kai sumažėjus odos elastingumui pradeda intensyvėti mimikos raukšlės. Trečias etapas – menopauzė, tarp 45-55 gyvenimo metų. Sparčiai sumažėjus estrogeno ir progesterono kiekiui sumažėja kolageno ir elastino sintezė, oda sunkiau išlaiko drėgmę, sausėja, pradeda plonėti, sparčiau išryškėja įvairios raukšlės, tame tarpe ir mimikos.

Procedūra yra minimaliai skausminga, todėl dažniausiai neprireikia nuskausminimo, tačiau, esant reikalui, galima pritaikyti tinkamą anestezijos būdą, o pati procedūra trunka tik keletą minučių. Injekcijos atliekamos plona specialia adata į atitinkamus taškus suleidžiant mažą preparato dozę, o po injekcijos ant injekuotos vietos uždedamas ledas.