Kas yra randas ir kodėl jis atsiranda?
Randas – tai žymė po odos sužalojimo, kai oda pažeidžiama giliau bazinio epidermio sluoksnio, o organizmas atlikdamas gynybinę reakciją gamina jungiamąjį audinį. Randai gali atsirasti po chirurginių operacijų, traumų, spuogų (acne) ir dėl kitų priežasčių. Randų būna labai įvairių: jie skiriasi savo spalva, tekstūra (iškilę arba įdubę randai), dydžiu ir kitais požymiais.
Kaip „Senojo bokšto“ klinikoje gydomi randai?
Randai yra nepageidaujami, bet plačiai paplitę odos defektai. Džiaugiamės galėdami savo pacientams pasiūlyti geriausią šių problemų sprendimo būdą – šalinimą lazeriu. Klinikoje dirbame su abliaciniu Erbium: YAG MCL31 lazeriu, kuris užtikrina tikslų ir saugų įvairaus pobūdžio ir dydžio odos pažeidimų šalinimą epidermio bei dermos (tikrosios odos) sluoksniuose nepažeidžiant aplinkinio audinio.
Kaip atliekama randų gydymo procedūra?
Procedūra atliekama Erbium: YAG MCL31 lazeriu. Abliacinis lazeris odos pakitimus šalina precizišku mikronų tikslumu. Dėl palengvintos vandens absorbcijos Erbium: YAG 2,940 nm bangos ilgio lazeris tinka saugiai ir tiksliai pašalinti įvairaus pobūdžio ir dydžio odos pažeidimus epidermio bei dermos (tikrosios odos) sluoksniuose. MicrosSpot technologija suteikia ir frakcinio gydymo galimybę – lazerio spindulys yra išskaidomas į kelis šimtus smulkesnių spindulių, matomų plika akimi. Ši technologija lemia odos atsinaujinimą ir kolageno formavimąsi nepažeidžiant aplinkinio audinio.
Koks lazerio poveikis randui?
Lazerio spindulys veikia odoje esantį kolageną, stimuliuoja jį, skatina padidėjusią kolageno gamybą, kad randas „užsipildytu“ nauju kolagenu, didina odos elastingumą pažeistoje vietoje, šlifuoja randą, koreguoja jo spalvą. Gydymo metu priklausomai nuo lazerio, odą veikia skirtingi procesai. Frakciniu lazeriu padaroma tūkstančiai statmenų mikrostulpelių odoje, kurie gyja patraukdami aplink esančius audinius bei formuojasi naujų ląstelių stulpeliai, užpildydami pažeistą plotą ir koreguodami randą. Tokiu būdu galima pakelti įdubusį, palyginti iškilusį randą ar suformuoti lygų paviršių.
Kaip pasiruošti procedūrai?
Rekomenduojama bent 4 savaites iki gydymo vengti ultravioletinių spindulių poveikio planuojamoje gydyti vietoje (jokios saulės ekspozicijos/soliariumo).
Jei naudojate antikoaguliantus (kraują skystinančius vaistus pvz.: orfariną, aspiriną), jų vartojimą nutraukti likus bent 3 dienoms iki procedūros.
Planuojamoje gydyti vietoje negali būti patologinių pakitimų (uždegimo, pūliavimo ir kt.).
Nenaudokite makiažo priemonių tą dieną, kai bus atliekama procedūra, jei procedūra bus atliekama veido srityje.
Nerekomenduojama atlikti procedūros (rekomenduojama ją atidėti), jei:
- Oda įdegusi;
- Naudojate fotosensibilizuojančius vaistus;
- Sergate kitomis odos ligomis;
- Oda linkusi randėti (formuojasi keloidiniai randai);
- Esate nėščia.
Ką reikėtų žinoti po gydymo?
Priklausomai nuo individualaus gydymo tipo, gydytojas periodiškai rūpinsis jūsų sveikatos būkle bei suteiks visa reikiamą informaciją apie tai, kaip rūpintis oda po gydymo. Tam, kad išvengtumėte rizikos faktorių bei pasiektumėte kuo geresnių rezultatų, rekomenduojame laikytis šių instrukcijų:
- Negalima veido odos plauti vandeniu 24 valandas po procedūros;
- Naudoti antibakterinius kremus (rekomenduos procedūrą atliekantis gydytojas);
- Dezinfekuoti odą;
- Makiažą (tik skystu pagrindu) galima naudoti po 3 dienų;
- Stebėti paraudimus, patinimus 2-7 dienas po procedūros;
- Saugoti gydytą vietą nuo ultravioletinių spindulių 12 savaičių;
- Negalima dirbti darbų, kurių metu gydyta vieta gali kontaktuoti su purvu, dulkėmis.