Kas yra PRP plazmoliftingas?
Trombocitais praturtinta plazma (PRP) arba plazmoliftingas yra 100 proc. natūrali terapija, skirta atjauninti odą. PRP terapija aktyviai naudojama tiek plaukų slinkimui gydyti, tiek kaip itin saugus ir efektyvus metodas įvairioms odos problemoms spręsti.
PRP (angl. Platelet Rich Plasma – PRP) – tai plazma, kurioje trombocitų koncentracija daug didesnė nei normaliai kraujyje.
PRP odos atjauninimo terapija naudoja nuosavus kraujo kūnelius – trombocitus. Trombocitų funkcija – stabdyti kraujavimą ir gydyti pažeistas kraujagysles, audinius ir ląsteles. Trombocituose yra augimo faktoriais vadinamų medžiagų, kurios suaktyvina ir atjaunina kūno ląsteles. Išsiskyrus šiems augimo faktoriams, skatinama kolageno gamyba ir naujų kapiliarų susidarymas odos atjauninimui.
Kokioms problemoms spręsti taikoma ir tinkama PRP terapija?
PRP terapija:
- sprendžia senstančios odos (anti-ageing) problemas, itin rekomenduojama nuo 30-35 metų;
- atjaunina veido, kaklo, dekoltė, rankų odą, naikina raukšles, mažina odos nelygumus;
- skatina odos mikrocirkuliaciją, oda tampa skaistesnė bei elastingesnė;
- skaistina odą;
- gydo randus po aknės bėrimų, traumų;
- gydo plaukų slinkimą.
Kokie „Senojo bokšto“ klinikoje atliekamos PRP terapijos privalumai?
- PRP procedūras atlieka patyrusios gydytojos dermatovenerologės.
- PRP atliekamas procedūras galima derinti su kitomis lazerinėmis dermatologijos procedūromis.
- Klinikoje dirbama su Šveicarijos kompanijos Regen Lab sistema, kurios efektyvumas pagrįstas moksliniais tyrimais, o savo veiksmingumu ir kokybe yra pripažinta visame pasaulyje.
- Reikalingas paimti kraujo kiekis 8 ml, o gaunamas didesnis nei įprastai PRP kiekis reikalingas procedūrai – net 4-5 ml.
- Gaunamoje trombocitais praturtintoje plazmoje yra 4 kartus daugiau trombocitų nei įprastai kraujyje, todėl gerokai veiksmingiau atjaunina odą.
- Ypatingumas saugumas: kiekvienas Regen Lab produktas turi visus dokumentus, sertifikatus, leidimus, kurie patvirtina produkcijos saugumą, veiksmingumą bei atitinka ES, JAV keliamus reikalavimus ir CE sertifikavimo standartus. Ne kiekvienas Lietuvoje esantis PRP produktas turi visus reikalingus dokumentus.
- Sterilumas: naudojama dviguba uždara plėvelinė pakuotės sistema.
- Natūralūs pokyčiai – atsipalaidavus trombocituose esantiems augimo faktoriams, skatinama kolageno, gamyba ir naujų kapiliarų susidarymas.
- PRP odos atjauninimo terapija naudoja nuosavus kraujo kūnelius – trombocitus, todėl procedūra yra labai saugi.
- Nėra alergijos ar infekcijų rizikos – naudojamas tik paties paciento kraujas.
- Minimalus diskomfortas procedūros metu – procedūros metu naudojamos japoniškos atraumatinės adatos, kurios sukelia mažiau skausmo, mažesnė kraujosruvų tikimybė.
- Trumpas odos atsistatymo po procedūros laikotarpis – nuo 2 iki 24 valandų.
- Veiksmingumo pradžios laikotarpis 3-4 savaitės.
- Rekomenduojamų procedūrų skaičius tik 1-2 per metus.
- Ilgiau trunkantis efektas – laikui bėgant PRP poveikis audiniams didėja, kai tuo tarpu naudojant įprastinius užpildus, mažėja.
Kodėl prieš PRP procedūrą reikia atlikti kraujo tyrimą?
Kraujo tyrimas leidžia įvertinti trombocitų ir erotricitų kiekį kraujyje, taip nustatyti, ar nėra uždegiminio proceso. Tai užtikrina, kad pavyks paruošti tinkamą trombocitais praturtintą plazmą ir leidžia tikėtis geriausių procedūros rezultatų.
Kaip vyksta natūrali odos atjauninimo PRP terapijos procedūra ir kiek ji trunka?
Procedūros metu iš venos paimamas nedidelis kiekis kraujo (dažniausiai apie 8 ml). Kraujas specialiai paruošiamas ir iš jo išgaunamas trombocitų koncentratas PRP. Jame esančių trombocitų koncentracija net iki 4-5 kartus didesnė, palyginti su įprastu trombocitų kiekiu kraujyje. Nuo kraujo paėmimo iki paskutinės injekcijos praeina maždaug 30-50 minučių.
Kiek procedūrų reikia atlikti?
Rekomenduojama atlikti 1-3 procedūras per metus veido sričiai.
Esant plaukų slinkimui – 3 procedūras.
Po plaukų transplantacijos – 6 procedūras kas 2 mėnesius.
Dėl tikslesnio procedūrų kiekio jus pakonsultuos gydytojas dermatovenerologas, atliekantis procedūrą.
Ar PRP terapiją galima derinti su kitomis atjauninančiomis procedūromis?
PRP terapiją galima derinti su odos užpildais, raumenų tonusą mažinančių preparatų injekcijomis, procedūromis lazeriu ir chirurginėmis operacijomis. Laikui bėgant PRP terapijos poveikis audiniams didėja, kai tuo tarpu naudojant įprastinius užpildus – mažėja.
Ar procedūra skausminga?
Procedūra nėra skausminga, nes prieš atliekant atjauninamąsias injekcijas, veido oda padengiama vietiniu anestetiniu kremu, be to, procedūros metu naudojamos itin plonos japoniškos nanoadatos, todėl injekcijos yra mažiau skausmingos. Vis dėlto, skausmo pojūtis yra labai individualus ir jei oda yra ypač jautri, procedūros metu gali būti juntamas minimalus diskomfortas.
Ko galima tikėtis po procedūros ir kaip atrodo oda po procedūros?
Po procedūros veido oda gali būti jautri, galimas odos paraudimas, gali atsirasti nedidelių mėlynių injekcijos vietoje. Gydytojas visada rekomenduos priemones, galinčias greitai palengvinti nepageidaujamus reiškinius ir simptomus.
Kokiais atvejais negalima atlikti PRP terapijos?
Procedūros kontraindikacijos:
- Nėštumas ir maitinimas krūtimi;
- Onkologinės, ypač kraujo ligos;
- Imunosupresinės ligos;
- Ūmūs ir lėtiniai odos uždegimai, odos bėrimas planuojamoje procedūros vietoje;
- Sisteminės kraujo ligos, trombocitų ir kraujo krešėjimo ligos;
- Aktyvi bakterinė ar virusinė (įskaitant Herpes) infekcija.