Dupuytreno kontraktūra (pritrauktas pirštas) – tai viena dažniausiai pasitaikančių plaštakos ligų. Delno fascijoje (audinio sluoksnyje, esančiame po oda delne ir pirštuose) ima formuotis randiniai pakitimai ir pirštai palaipsniui pritraukiami prie delno, todėl sutrinka normali plaštakos funkcija. Paprastai tariant, tai yra būklė, kai rankos pirštai susilenkia delno link ir negali pilnai atsitiesti į savo pradinę padėtį. Palaipsniui pritraukimo lygis gali didėti.
Diupitreno kontraktūra gali būti ūminis (staiga išsivystęs) arba lėtinis (po truputį išsivystantis) sveikatos sutrikimas. Dažniausiai su šia liga susiduria 40-mečiai ar kiek vyresni vyrai.
Diupitreno kontraktūros sukeliami simptomai:
- pirštai ar pirštas pritrauktas prie plaštakos;
- sunku ištiesti pirštą ar pirštus (dažniausiai bevardį ar mažylį);
- delne matoma pastebimai įsitempusi sausgyslė;
- deformuota plaštaka.
Kai liga progresuoja ir pirštų nebeįmanoma ištiesti – būtinas šio defekto gydymas, kuris yra atliekamas tik chirurginiu būdu.
Kaip atliekama plaštakos piršto kontraktūros korekcija?
Operacijos metu, atsižvelgiant į pažeistų audinių išsidėstymą, daromi pjūviai pirštų ir delno srityse, pašalinami defektą sukėlę pakitimai ir sugrąžinamos normalios plaštakos funkcijos.
Pooperacinis laikotrapis
Pacientas namo grįžti gali tą pačią arba kitą dieną po operacijos atlikimo. Pooperacinis laikotarpis reikalauja žaizdos priežiūros. Siūlės pašalinamos po 12-14 dienų. Fizinį darbą dirbantys žmonės gali grįžti į darbą maždaug po 3 savaičių. Norint greičiau atkurti pirminį pirštų funkcionalumą, pacientui derėtų apsilankyti pas kineziterapeutą ir reguliariai atlikti gydytojo rekomenduotus kineziterapinius pratimus.