fbpx

Pilnas odos atnaujinimas (resurfacing) lazeriu (kaina priklauso nuo srities)

Paslaugos aprašymas

Kas yra pilnas frakcinis odos atnaujinimas?

Frakcinio odos atjauninimo (resurfacing) procedūra yra specifiškai sukurta pašalinti paviršinėms bei vidutiniškai gilioms raukšlėms, esančioms veido srityje, taip pat gydyti smulkiems, po aknės atsiradusiems randams. Frakcinio atjauninimo dėka oda pilnai regeneruojama, tampa sveika bei švytinti.

Kada rekomenduojama atlikti frakcinį odos atjauninimą?

Tinkamas kandidatas frakcinio atjauninimo procedūrai yra pacientas, norintis pakoreguoti veido linijas bei raukšles, taip pat kuo labiau sumažinti randus, likusius po aknės tiek veide, tiek kaklo srityje, suteikti odai jaunatviškumo, struktūriškumo bei ilgai trunkantį švytėjimo efektą.

Ši procedūra dažniausiai taikoma gydant:

 • Raukšles bei nelygumus veido srityje;
 • Gilias bei matomas veido poras;
 • Odos spalvos netolygumus;
 • Saulės pažeistą odą;
 • Aknės randus;
 • Pigmentaciją, atsiradusią dėl saulės poveikio bei senėjimo.

Kuo skiriasi pilnas frakcinis odos atnaujinimas nuo švelnaus odos atjauninimo?

Švelnus frakcinis odos atjauninimas yra švelni procedūra, kuri rekomenduojama mažai odos problemų turintiems ar jų neturintiems, bet norintiems pasigražinti žmonėms. Jos metu pašalinama maždaug 5 proc. odos paviršiaus. Tuo tarpu pilno frakcinio odos atnaujinimo metu pašalinama apie 15-25 proc. odos paviršiaus, todėl ši procedūra yra gerokai stipresnė, rekomenduojama žmonėms, kurie turi odos defektų ir problemų, tokių kaip randai, pigmentacijos pakitimai, gilesnės raukšlės.

Kaip atliekama frakcinio odos atnaujinimo procedūra? 

Lazeris odai siunčia impulsus, kurie veikia tik tam tikras jos dalis ir suformuoja tūkstančius mikroskopinių „stulpelių“, o aplinkiniai audiniai lieka nepažeisti. Tokiu būdu yra skatinamas naujos, švelnios odos susidarymas bei kolageno gamyba, o nepažeisti audiniai paspartina natūralų gijimą. Dėl šios priežasties sumažėja pigmentacijos pakitimų ir randų susidarymo rizika, ženkliai sutrumpėja odos gijimo procesas (gydymo žymės beveik nematomos jau po 3-7 dienų), todėl daug greičiau pastebimi gydymo rezultatai.

Procedūrai naudojamas „MCL 31 Dermablate Superfractional Er:YAG“ lazeris. Erbium YAG lazeris MCL31 Dermablate reprezentuoja naujausios kartos lazerius frakciniam odos atjauninimui dėl estetinių priežasčių bei greito gijimo laiko.

Kokie „MCL 31 Dermablate Superfractional Er:YAG“ lazerių pranašumai prieš CO2 lazerius?

Paryžiuje vykusioje tarptautinėje dermatologų, plastikos chirurgų ir kitų grožiospecialistų konferencijoje IMCAS (International Master Course on Aging Skin)  dalyvavę specialistai pripažino „MCL 31 Dermablate Superfractional Er: YAG“ lazerio pranašumą prieš CO2 lazerius.

Tiek „MCL 31 Dermablate Superfractional Er:YAG“, tiek CO2 lazeriai yra naudojami frakciniam odos atjauninimui (resurfacing): raukšlių, aknės sukeltų randų, rinofimos, nepatrauklių odos darinių šalinimui. BET:

 • Tokios komplikacijos, kaip pigmento pašviesėjimas ar patamsėjimas, žymės tarp gydytos ir negydytos vietų daug dažniau pasireiškia, gydant su CO2 nei su „MCL 31 Dermablate Superfractional Er:YAG“ lazeriu.
 • „MCL 31 Dermablate Superfractional Er:YAG“ lazeris sukelia kur kas mažiau komplikacijų bei užtikrina trumpesnį gijimo laikotarpį lyginant su CO2 lazeriu;
 • Pigmentacijos pakitimų ar randų tikimybė gydant „MCL 31 Dermablate Superfractional Er:YAG“ lazeriu yra daug mažesnė nei gydant su CO2 lazeriu;
 • Dėl mažo terminio poveikio, „MCL 31 Dermablate Superfractional Er:YAG“ procedūros yra mažiau skausmingos nei CO2 lazerio.

Taigi, pagrindiniai „MCL 31 Dermablate Superfractional Er:YAG“ lazerių pranašumai:

 • Tiksli ir saugi procedūra;
 • Mažas terminis poveikis;
 • Maža randėjimo ir pigmentacijos pakitimų rizika;
 • Nereikalingas nuskausminimas;
 • Trumpas gijimo procesas;
 • Reikia mažiau procedūrų pageidaujamam rezultatui pasiekti;
 • Maža šalutinių reiškinių tikimybė.

Kiek procedūrų gali prireikti?

Norint pasiekti maksimalų atjaunėjusios odos efektą, gali prireikti 3-8 procedūrų su 1-2 mėnesių pertraukomis, tačiau priklausomai nuo odos būklės, gali pakakti ir 1 procedūros. Tiksliau atsakys jus konsultuojantis gyd. dermatovenerologas.

Kaip pasiruošti procedūrai?

Tai priklauso nuo odos gydymo gylio, tačiau paruošimas namuose turėtų trukti keletą dienų. Smulkesnę informaciją, kaip tą daryti, aptarsite su mūsų klinikos specialistais konsultacijos metu.

Ką reikėtų žinoti po gydymo?

Priklausomai nuo individualaus gydymo tipo, gydytojas periodiškai rūpinsis jūsų sveikatos būkle bei suteiks visa reikiamą informaciją apie tai, kaip rūpintis oda po gydymo. Tam, kad išvengtumėte rizikos faktorių bei pasiektumėte kuo geresnių rezultatų, rekomenduojame laikytis šių instrukcijų:

 • Pirmąsias 2-3 dienas esant skausmo pojūčiui galite jį malšinti analgetikais – tai nuspręsti padės jus konsultuojantis gydytojas;
 • Miegokite ant nugaros, stenkitės nesukelti veidui spaudimo, po kaklu pasidėkite antrą pagalvę (tinimo prevencijai). Sausa, pleiskanojanti bei niežtinti oda – nusiraminkite, taip turi būti;
 • Nedraskykite po procedūros likusių šašelių, pleiskanėlių – kuo mažiau mechaniškai veikite gyjančias sritis;
 • Gerkite daug vandens, kad atstatytumėte vandens balansą;
 • Venkite alkoholio bei kofeino;
 • Po procedūros odos priežiūrai vartokite jums skirtą drėkinantį kremą (rekomenduojama bent 5 kartus per dieną);
 • Nešveiskite veido, netrinkite nei medvilniniais tamponėliais, nei rankšluosčiu ar kitomis priemonėmis;
 • Plaukite veidą su tekančiu vandeniu – plovimas ramunėlėmis ar panašiomis žolelėmis nėra rekomenduotina;
 • Nepamirškite, jog jūsų oda – nauja, spindinti ir plona, taigi jai reikalinga ypatinga apsauga nuo UV spindulių – rekomenduojame apsauginį kremą nuo saulės su SPF 50+ apsauga laikotarpiu po lazerinio gydymo. Kitus 3 mėnesius galite naudoti SPF 30+ apsauginius kremus.

Pacientas pilnai atsigauna ir gali grįžti į kasdienį gyvenimą paprastai praėjus 7 – 10 dienų po procedūros, tačiau esant gilesnių odos sluoksnių gydymui, sveikimas gali užsitęsti ir iki 3 savaičių. Jeigu turite papildomų klausimų – mūsų specialistai pasiruošę profesionaliai jus konsultuoti bei suteikti visą reikiamą informaciją.

Koks galimas pašalinis procedūros poveikis?

Nors frakcinis Erbium lazeris žymiai sumažino įvairių nepageidaujamų poveikių riziką, susijusią su chirurginiais faktoriais bei infekcijomis, tačiau laikini ar ilgalaikiai pasikeitimai odos pigmentacijoje arba net ir randai labai retais atvejais gali būti stebimi. Kaip ir kiekviena medicininė procedūra, gydymas frakciniu lazeriu reikalauja detalios diskusijos tarp paciento bei gydytojo.