fbpx

Papilomų, moliuskų šalinimas (1 vnt.) lazeriu

Paslaugos aprašymas

Su abliaciniu Erbium: YAG MCL31 lazeriu šaliname apgamus, karpas, žmogaus papilomos viruso sukeliamus darinius, cholesterolio sankaupas, miliumus ir kt. Gydymui naudojamas itin kokybiškas aparatas užtikrina švelnų, neskausmingą, bet veiksmingą ir kliniškai patvirtintą poveikį. Lazerio terminis odos pažeidimas labai mažas, todėl nedidelė randėjimo bei pigmentacijos pakitimų rizika, trumpesnis gijimo procesas. Maži dariniai, kaip pigmentiniai apgamai ar karpos, pašalinami vos per kelias minutes, o didesniems pašalinti prireikia daugiau laiko.

Odos dariniai gali būti gerybiniai arba piktybiniai (ikivėžiniai, vėžiniai), todėl prieš juos pašalindami klinikos dermatologai atlieka skaitmeninį dermatoskopinį tyrimą naujausiu dermatoskopu. Tai – pažangiausias gerybinių, ikivėžinių ir piktybinių odos darinių tyrimo metodas.

Kaip pasiruošti procedūrai?

  • Rekomenduojame bent 4 savaites iki gydymo vengti tiesioginių saulės spindulių ir nesilankyti soliariume;
  • Jei naudojate antikoaguliantus (kraują skystinančius vaistus pavyzdžiui, orfariną, aspiriną), jų vartojimą nutraukite prieš 3 dienas iki procedūros;
  • Planuojamoje gydyti vietoje negali būti patologinių pakitimų (uždegimo, pūliavimo ir panašiai);
  • Rekomenduojame procedūrą atidėti, jei esate nėščia.

Kaip atliekama odos darinių šalinimo lazeriu procedūra?

Prieš atliekant darinio šalinimą būtina atlikti dermatoskopiją – odos darinių tyrimą. Atlikus darinio tyrimą ir nustačius, kad jis yra gerybinis, darinio šalinimas atliekamas lazeriu. Piktybiniai odos dariniai gali būti šalinami tik chirurginiu būdu.

Procedūra yra atliekama naujuoju Erbium MCL 31 Dermablate lazeriu, kuris užtikrina greitą procedūrą ir puikų estetinį rezultatą. Net 95 % atvejų po procedūros nelieka jokių žymių ir randų, o likusiais 5 % atvejų – tik nežymūs pokyčiai. Lazerio terminis odos pažeidimas yra labai mažas, todėl ir randėjimo bei pigmentacijos pakitimų rizika yra maža.

Procedūra yra neskausminga arba sukelianti minimalų diskomfortą, tačiau nėra poreikio skirti nuskausminamuosius medikamentus, nes procedūra yra labai trumpa ir greita, užtrunka vos kelias minutes.

Kaip elgtis po procedūros?

  • Venkite tiesioginių saulės spindulių, nesilankykite soliariume. Naudokite apsauginius kremus nuo saulės (SPF 30 arba daugiau);
  • Jei susidarė šašeliai – jų nelieskite;
  • Venkite intensyvių fizinių pratimų bent 5 dienas po gydymo procedūros;
  • Venkite darbų, kurių metu neišvengsite purvo, dulkių arba kitų nešvarumų;
  • Dezinfekuokite paveiktą vietą.

Kas yra papiloma ir kodėl ją reikia šalinti?

Papiloma – tai virusinis odos susirgimas, pasireiškiantis odos išaugėlėmis, kabančiomis ant plonos kojelės. Šie odos dariniai dažniausiai paplitę kaklo, krūtinės, pilvo, pažastų srityse, taip pat ant akių voko, gali atsirasti po krūtimis arba ant lytinių organų. Jie plinta labai greitai, atrodo neestetiškai, o svarbiausia – sukelia nepatogumų, jei yra nuolat spaudžiami drabužių, kliūna skutantis ir panašiai.

Maždaug trečdaliui papilomos išnyksta savaime, be jokio specialaus gydymo. Tačiau, jei laukti nenorite arba, jei papilomos neišnyksta savaime, greičiausias ir efektyviausias būdas jas pašalinti yra papilomų šalinimas lazeriu ar elektrokoaguliacijos metodu.

Kas yra odos moliuskas ir kodėl jį reikia šalinti?

Moliuskas – tai nepiktybinis virusinis odos susirgimas. Šie odos dariniai pasižymi 2-6 mm dydžio neskausmingais ovaliais mazgeliais, dažniausiai su nedideliu įdubimu centre. Dažniausiai paplitę pažastų, rankų ir liemens srityse. Odos moliuskai yra užkrečiami tiesioginio kontakto metu arba per daiktus, pavyzdžiui, bendrus rankšluosčius, taip pat pirtyse, baseinuose. Dažnai užsikrečiama lytiniu keliu, tačiau serga ir mažamečiai vaikai.

Kartais šie odos dariniai išnyksta patys savaime be jokio specialaus odos moliuskų gydymo, tačiau vis dėlto patariamas odos moliuskų gydymas, nes, pirmiausia, jie linkę plisti, todėl gali sukelti nepatogumų tiek estetiniu požiūriu, tiek trukdyti skutantis, dėvint drabužius, o be to atsiradus infekcijai organizme moliuskai gali supūliuoti.