fbpx

Krūtų ir sritinių limfmazgių echoskopija

Paslaugos aprašymas

Kas yra krūtų echoskopija?

Krūtų (pieno liaukų) echoskopija – tai ultragarsinis tyrimas, kurio metu vertinamas krūtų audinys, koks audinys vyrauja, laukiniai latakėliai, papildomi dariniai, jei tokių yra (pvz., cistos, fibrocistiniai pakitimai, kalcinatai ar piktybiškumo požymių turintys dariniai), sritiniai limfmazgiai.

Kada reikia atlikti krūtų ultragarsinį tyrimą?

Krūtų echoskopija būtina:

  • jaučiant skausmą, dilgčiojimą, tempimą, pastebėjus patinimą;
  • užčiuopus sustandėjimą krūtų srityje;
  • pastebėjimus krūtų dydžio, formos, spalvos pokytį, išskyras iš spenelių;
  • esant gerybinėms krūtų ligoms (pvz., cistoms);
  • prieš ir po plastinės krūtų operacijos;
  • turint krūtų implantus, implantų būklės stebėjimui;
  • po ūmaus krūtinės sužalojimo;
  • planuojant nėštumą;
  • po maitinimo krūtimi laikotarpio.

Siekiant išvengti rimtų ligų vystymosi ir progresavimo, rekomenduojama atlikti krūtų echoskopiją profilaktiškai mažiausiai kartą per metus.

Kaip atliekama krūtų echoskopija?

Krūtų ultragarsinio tyrimo procedūra atliekama gulint ant nugaros, kai rankos yra pakeltos už galvos. Tokioje kūno padėtyje krūtys suplokštėja ir išgaunamas tikslesnis vaizdas. Aiškesniam vaizdui išgauti ir prietaiso galvutės slydimui pagerinti naudojamas specialus gelis. Daviklis vedžiojamas po visas krūtis, pažastis, o aukšto dažnio bangų kuriamas vaizdas matomas ekrane.

Tyrimas paprastai atliekamas per 15-30 minučių.

Ar šiam tyrimui reikia specialaus pasiruošimo?

Šiam tyrimui pasiruošti nereikia, bet tiksliausi tyrimo rezultatai – 10-12 menstruacijų ciklo dieną, po kūdikio maitinimo nutraukimo turėtų praeiti nors 6 mėn., tačiau jei turite skundų, jaučiate skausmą ar čiuopiate darinį, echoskopiją reikėtų atlikti kuo greičiau, nekreipiant dėmesio į ciklo dienas.

Kada rekomenduojama echoskopija, o kada – mamograma?

Jaunoms (iki 40 m.) ar negimdžiusioms moterims rekomenduojama krūtis tirtis echoskopu arba apžiūros būdu. Visgi jei jaunos moters krūtyse daug riebalinio audinio, papildomai gali būti rekomenduojama ir mamografija, kurios metu riebalinis audinys įvertinamas geriau. Jei echoskopijos metu kiltų įtarimų dėl krūties cistos ar kitų pakitimų, gydytojas taip pat nukreiptų mamogramijos tyrimui.