Kai kurių moterų krūtų speneliai yra ne iškilę, o lygūs su aplink juos esančia apvalia pigmentine odos sritimi (areole) arba įtraukti į vidų. Tai gana dažna problema, sukelianti ne tik psichologinį diskomfortą, bet galinti tapti ir sveikatos problemų šaltiniu. Įtraukti speneliai sukelia įvairius nepatogumus: nuo paprasto nepasitenkinimo savo išvaizda iki sunkumų žindant, skundžaintis apsunkinta krūties areolės vietos higiena bei pasikartojančiais uždegimais. Įtrauktą spenelį galima pakoreguoti chirurginiu būdu, daugeliu atvejų naudojant minimaliai invazines technikas.
Krūtų spenelių korekcija – intervencinė procedūra, kurios metu atlaisvinamos struktūros, tempiančios spenelį į vidų, ir atliekama odos plastika.
Kodėl formuojasi įtraukti krūtų speneliai?
Priežastys, dėl kurių formuojasi įtraukti speneliai, yra šios:
- per trumpi pieno latakėliai ar spenelio iškilimą lemiančio palaikomojo audinio nepakankamumas;
- paveldimumas (genetika);
- trauma, infekcija, onkologinės krūtų ligos;
- po komplikuoto maitinimo krūtimi surandėję pieno kanalėliai.
Kaip pasiruošti krūtų spenelių korekcijai?
Prieš operaciją būtina plastikos chirurgo konsultacija, kurios metu gydytojas įvertina pacientės krūtų anatomiją, spenelių dydį, formą, jų inversijos laipsnį, aptariama norima spenelių forma, tikėtinas rezultatas, operacijos detalės. Taip pat atliekami visi reikalingi tyrimai, aptariami pacientės vartojami vaistai, ligos ir alergijos.
Kaip atliekama krūties spenelio plastika?
Įtrauktų spenelių korekcija atliekama vietinėje nejautroje, bet pagal pacientės pageidavimą gali būti atliekama ir bendrinėje nejautroje. Operacija trunka apie 1 valandą.
Operacijos metu spenelio srityje atliekami nedideli pjūviai ir suformuojama anatomiškai įprasta spenelio pozicija, kartu pagrąžinant ir krūties kontūrą. Taip pat gali būti atliekamas ir spenelio mažinimas.
Chirurginė spenelių korekcija būna dviejų tipų – sutrumpėjusį pieno latakėlį atjungiant nuo spenelio arba pieno latakėlio nepažeidžiant. Jeigu operacijos metu privaloma atjungti pieno latakėlį nuo spenelio, žindyti po operacijos negalėsite.
Pooperacinis laikotarpis
Pirmą parą po operacijos pacientei rekomenduojama likti stacionare, vėliau, nesant komplikacijų, ji išleidžiama namo ir priežiūra tęsiama ambulatoriškai. Pooperacinio vizito laiką skiria operavęs gydytojas.
Keletą dienų po operacijos galite jausti skausmą, spaudimą, jei reikės, vartokite gydytojo paskirtus vaistus. Į darbą ir kasdienę įprastą veiklą galėsite grįžti po 1-2 parų, tačiau dar savaitę vertėtų vengti sunkios fizinės veiklos ar sporto.
Galutinį krūtinės vaizdą pamatysite maždaug po 4-6 savaičių, kai krūtų speneliai visiškai sugis. Operacinis randas laikui bėgant išbals ir taps mažai pastebimas.