fbpx

Kolonoskopija

Paslaugos aprašymas

Kolonoskopija – tai storosios žarnos tyrimas iš vidaus naudojant specialius prietaisus – endoskopus, šiuo atveju – kolonoskopą – vamzdelio formos prietaisą su optine sistema ir šviesos šaltiniu. Žarnyno tyrimas kolonoskopija yra efektyviausias metodas diagnozuojant storosios žarnos vėžį – vieną iš dažniausių onkologinių susirgimų Lietuvoje.

Storosios žarnos vėžys vystosi iš adenominio pobūdžio polipų, kuriuos kolonoskopijos metu anksti aptikus galima pašalinti ir taip išvengti susirgimo vėžiu. Anksti nustačius storosios žarnos vėžį jis yra visiškai pagydomas, todėl pajutus pirmuosius požymius arba sulaukus rizikos grupės amžiaus privaloma atlikti kolonoskopijos tyrimą.

Tyrimą reikia atlikti, jei pastebimas staigus ir netikėtas svorio sumažėjimas, tuštinamasi su krauju, ilgą laiką viduriuojama, ilgą laiką skauda pilvą, išsivysto mažakraujystė, taip pat jei artimoje giminėje buvo storosios žarnos vėžio atvejų. Kolonoskopijos tyrimas reikalingas rizikos grupėje esantiems asmenims – pacientams sulaukusiems 50 metų ir vyresniems.

Kolonoskopijos kainą nustato kiekviena šį tyrimą atliekanti medicinos įstaiga, tačiau reikia žinoti, kad pagal storosios žarnos vėžio ankstyvosios diagnostikos programą kartą per 2 metus 50–74 metų amžiaus pacientams ligonių kasos kompensuoja slapto kraujavimo išmatose testą, o gavus teigiamus rezultatus – padengiama ir kolonoskopijos kaina.

„SENOJO BOKŠTO“ KLINIKOJE taip pat vykdoma prevencinė programa pacientams dėl storosios žarnos vėžio, todėl visiems pacientams, sulaukusiems 50–74 metų amžiaus kartą per du metus slapto kraujavimo testą atliekame nemokamai. Jaunesni arba vyresni pacientai ir pacientai, norintys slapto kraujavimo testą atlikti dažniau dėl kolonoskopijos tyrimo kainos mūsų klinikoje turėtų kreiptis nurodytais kontaktais.

Storosios žarnos tyrimas endoskopu reikalauja specialaus pasiruošimo: dieną iki tyrimo valgomi skysti patiekalai (sriuba) ir geriama skysčių, vakare išgeriama 3–4 l „Fortrans“ tirpalo. Tyrimo dieną nevalgoma ir nevartojami skysčiai. Jei pacientas pageidauja gali būti atliekama kolonoskopija su nejautra.