fbpx

Išangės ar išangės srities polipų šalinimo operacija*

Paslaugos aprašymas

Išangės polipai – tai dariniai, susiformavę išangės, tiesiosios žarnos ar kitų virškinimo organų srityse. Polipai yra nepiktybiniai dariniai, tačiau negydant ilgainiui gali supiktybėti.

Polipai žarnyne ir išangės srityje gali susiformuoti dėl nenormalaus ląstelių dalijimosi, kai įvyksta tam tikros genų mutacijos. Tokioms mutacijoms įtakos gali turėti išoriniai veiksniai, tokie kaip mitybos būdas, alkoholio vartojimas, rūkymas, nutukimas. 

Proktologai rekomenduoja išangės polipų neignoruoti ir nepalikti vystytis, kadangi ilgainiui negydomi gali išsivystyti į onkologinę ligą.

Aptikus polipus išangės srityje atliekama ekscizija. Gydytojas pašalina polipus endoskopijos metu, o pašalintas audinys yra tiriamas, siekiant nustatyti, ar darinys buvo piktybinis. Procedūra gali būti atliekama taikant bendrinę arba vietinę nejautrą.

Po išangės polipo operacijos pacientas gali užsiimti didelio fizinio krūvio nereikalaujančia veikla, pavyzdžiui, vairavimu, darbu kompiuteriu. Didelis aktyvumas sugrįžta per 2-3 savaites. 

* Paslauga gali būti kompensuojama Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšomis (taikoma bazinė kaina), ji gali būti teikiama be papildomo mokesčio, tačiau pacientas savo iniciatyva (po gydytojo konsultacijos) gali pasirinkti papildomas (papildomai apmokamas) ir (arba) brangiau kainuojančias medicinines, ir (arba) nemedicinines paslaugas, medžiagas ir pan.