Hemorojus – tai aplink tiesiąją žarną ir išangę esančių kraujagyslinių darinių išsiplėtimas ir išvešėjimas – mazgai. Hemorojiniai mazgai gali išsivystyti tiesiosios žarnos viduje arba po oda aplink išangę. Dažniausiai padidėja ir vieni, ir kiti. Iš pradžių mazgai atsiranda išeinamosios angos kanalo viduje, tačiau vėliau jie gali iškristi į išorę.
Šią ligą sukelia išangės anatomijos ir kraujagyslių pokyčiai. Hemorojaus atsiradimui įtakos turi lėtinis vidurių užkietėjimas, viduriavimas, ilgos stangos tuštinantis, sėdimas darbas ir mažas fizinis aktyvumas, žalingi įpročiai, tokie kaip rūkymas ir alkoholis. Taip pat hemorojus dažnai išryškėja nėštumo ir gimdymo metu. Tokia būklė gali sukelti skausmą, analinį niežėjimą ir kraujavimą.
Hemorojaus šalinimo operacija atviru būdu (atvira hemoroidektomija) atliekama esant užleistai ligos eigai, kai konservatyvus gydymas yra neefektyvus, esant III ir IV laipsnio hemorojiniams mazgams, kai mazgai iškritę į išorę.
Kaip atliekama hemorojaus šalinimo operacija?
Hemorojaus operacija paprastai trunka nuo 30 minučių iki 1 valandos, taikant bendrinę nejautrą. Jos metu išplečiamas išangės kanalas ir specialiu instrumentu pašalinami hemoroidiniai mazgai.
Šios operacijos privalumas – labai nedidelė atsinaujinimo rizika. Neigiami aspektai – didesnis pooperacinis skausmas, 2-3 savaites trunkantis diskomfortą sukeliantis pooperacinis laikotarpis dėl ilgo žaizdų gijimo.
* Paslauga gali būti kompensuojama Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšomis (taikoma bazinė kaina), ji gali būti teikiama be papildomo mokesčio, tačiau pacientas savo iniciatyva (po gydytojo konsultacijos) gali pasirinkti papildomas (papildomai apmokamas) ir (arba) brangiau kainuojančias medicinines, ir (arba) nemedicinines paslaugas, medžiagas ir pan.