fbpx

ENDODONTINIS GYDYMAS

Paslaugos aprašymas

Kas yra endodontinis gydymas ir kada jis reikalingas?

Endodontinis gydymas padeda išsaugoti natūralius dantis. Tokio gydymo prireikia tada, kai danties pulpa (danties šaknies kanalo viduje esantis minkštasis audinys) yra uždegiminis arba infekuotas. Tam gali būti daugybė tokių priežasčių, kaip gilios kariozinės ertmės, daugkartinės odontologinės procedūros tame pačiame dantyje, danties skilimai, lūžiai ir panašios problemos.
Endodontinis gydymas taip pat yra vadinamas dantų šaknų kanalų gydymu. Dauguma pacientų kreipiasi dėl šios gana dažnos problemos. Dėl to, dantų gydymas Šiauliuose atliekamas vienų geriausių savo srities specialistų, kurie ne tik sugeba nustatyti tikslią diagnozę ir sudaryti bei vykdyti gydymo planą, bet ir garantuoti puikų atliktų paslaugų kainos ir kokybės santykį.

Kanalų endodontinis gydymas pailgina tokių probleminių dantų ilgaamžiškumą. Šis gydymas reikalingas, tuo atveju, kai pažeidus pulpą dantis praranda gyvybingumą, nes žūsta kraujagyslės ir nervai. Kitaip tariant, dantis netenka inervacijos – ypatybės, susiejančios nervą turintį audinį su centrine nervų sistema. Svarbu nedelsti ir nelaukti, kol dantį pradės skaudėti, o skubiai kreiptis odontologinės pagalbos, nes jei pulpos uždegimas ar infekcija negydomi, tai lemia nuolatinį ir vis stiprėjantį skausmą ar net pūlinio susiformavimą. O bakterijos iš infekuotos pulpos per šaknies viršūnę gali patekti už šaknies ribų, tokiu būdu sukeldamos gana rimtą problemą – šalia pulpos esančių danties audinių uždegimą – periodontitą. Laiku nesusirūpinus ir tinkamai negydant, šis susirgimas ūmėja, o ilgalaikėje perspektyvoje dantį tenka tiesiog pašalinti.

Endodontinis dantų gydymas Šiauliuose gali būti reikalingas tuomet, kai atsiranda stiprus danties skausmas, atsiradęs dantų jautrumas, valgant tiek šaltą, tiek karštą maistą. Gali būti skausmingas sukandimas, patinę minkštieji audiniai ar net padidėti limfmazgiai. Tačiau kiekvienam pacientui, šie simptomai pasireiškia labai skirtingai. Todėl geriausia kreiptis į odontologijos kliniką ir užregistruoti vizitui pas gydytoją.

Endodontinio gydymo eiga

Endodontinis gydymas yra procesas, kuris vyksta etapais, tad reikia nusiteikti, kad vieno apsilankymo pas gydytoją nepakaks. Visų pirma, profesionalios odontologinės apžiūros metu gydytojas odontologas įvairiais testais ir rentgenu įvertins danties būklę. Po apžiūros, bus sudaromas gydymo planas, tačiau reiktų nepamiršti, kad prieš pradedant bet kokį odontologinį gydymą, būtina atlikti profesionalią burnos higieną, nes tai žymiai sumažina infekcijų ar uždegiminių reakcijų tikimybę, atliekant tolimesnius veiksmus. Vėliau bus pasitelkiamas mechaninis ir cheminis kanalų valymas, kurio metu yra pašalinama pulpa. Mechaninis kanalų valymas (kaip ir dantų priežiūra apsiribojanti tik dantų šepetėliu), iki galo nepanaikina infekcijos. Dėl šios priežasties jis derinamas su kanalų irigavimu. Jo metu naudojami cheminiai tirpalai. Kad poveikis būtų geresnis, cheminiai tirpalai aktyvinami ultragarsu. Atlikus procedūrą, kanalai yra hermetiškai užveriami plombine medžiaga. Priklausomai nuo pažeidimų ir infekcijos židinio išplitimo, gali būti atliekamas vieno, dviejų, trijų ar keturių dantų šaknies kanalų endodontinis gydymas.
Nors šiuolaikinės technologijos medicinos srityje sparčiai žengia į priekį bei leidžia gydytojams atlikti itin sudėtingas procedūras, reikėtų nepamiršti, kad sėkmingas dantų gydymas Šiauliuose priklauso ir nuo tampraus paciento bendradarbiavimo su gydytoju. Todėl po endodontinio gydymo rekomenduojama toliau palaikyti ryšį su gydytoju, reguliariai apsilankant patikrai, bei stebėti dantį bent 3–4 metus.

Kodėl verta endodontinį gydymą atlikti pas mus?

Endodontinis dantų šaknų kanalų gydymas yra ypač sudėtingas. Jis reikalauja didelės patirties bei atidaus darbo. Procedūrų metu naudojamos itin kokybiškos medžiagos bei instrumentai, kartais specialūs optiniai prietaisai, skirti profesionaliam kanalų valymui. Mūsų klinikoje endodontinio dantų gydymo paslauga teikiama panaudodami pačias naujausias technologijas, kurios šią dieną yra naudojamos endodontiniame gydyme. Atlikus endodontinį gydymą yra pilnai atstatoma danties anatominė forma, todėl nepajausite didelio skirtumo ar diskomforto ir galėsite gyventi pilnavertį gyvenimą.

„Senojo bokšto“ klinikos specialistai Jums atliks profesionalų endodontinį arba dantų šaknų kanalų gydymą. Mūsų klinikos odontologai, jei tik įmanoma, visada stengiasi išsaugoti kliento dantį, o kaip rodo patirtis – pergydyti dantys gali puikiai funkcionuoti net ir visą gyvenimą.