fbpx

Paslaugos aprašymas

Kas yra dermatoskopija?

Tai neinvazinis odos pažeidimų tyrimas, kurio metu specialiu aparatu dermatoskopu išdidinamas odos vaizdas ir matomos jos mikrostruktūros, nepastebimos plika akimi. Dermatoskopija padeda atskirti gerybinius odos navikus nuo piktybinių. Ji naudojama apgamams, kitiems odos dariniams tirti. Dermatoskopas leidžia detaliau įvertinti apgamo ar kito odos darinio struktūrą, spalvą, formą, kitus svarbius parametrus. Dermatoskopu taip pat galima įvertinti plaukų ar skalpo būklę.

Kada rekomenduojama atlikti dermatoskopiją?

Šis metodas taikomas profilaktiškai vertinant kūno odos darinius bei pacientams su didele melanomos rizika. Kūno darinių kiekį ir pokyčius reikia stebėti visiems. Darinių formos, spalvos, kontūrų bei skaičiaus pasikeitimas gali būti atipijos požymiais, kuomet būtina kreiptis į gydytoją dermatovenerologą pagalbos.

Taip pat prieš šalinant įvairius odos darinius. Odos dariniai gali būti gerybiniai arba piktybiniai (ikivėžiniai, vėžiniai), todėl prieš juos pašalindami klinikos dermatovenerologai atlieka skaitmeninį dermatoskopinį tyrimą.

Kaip atliekama dermatoskopija?

Dermoskopija – tai vizualinis metodas, kuris leidžia ne tik padidinti stebimą vaizdą 10 kartų, bet ir apžiūrėti odos darinį be paviršutinio odos sluoksnio (stratum corneum). Gydytojas dermatovenerologas odos darinio pokyčius mato plika akimi, tačiau dermatoskopo pagalba papildomai įvertina darinio simetriškumą, vientisumą, spalvą, ribas ir struktūrą.

Ar šiam tyrimui reikia specialaus pasiruošimo?

Tyrimas atliekamas be specialaus paruošimo.