fbpx

DANTŲ PROTEZAVIMAS

Paslaugos aprašymas

Gera dantų būklė yra labai svarbi tiek asmeniniam, tiek socialiniam žmonių gyvenimui. Visų pirma, būdamas be dantų žmogus sukelia gailesčio ir atmetimo reakciją. Dažnai tai tampa bendravimo barjeru ir labai menkina savivertę, dėl ko pradedama vengti kontakto su kitais žmonėmis. Jis negali laisvai bendrauti, juoktis, šypsotis, susipažinti. Pablogėja ne tik psichologinė būsena, bet ir žmogaus savijauta, nes netekusiam dantų žmogui sunku sukramtyti maistą, kas sutrikdo visą virškinimo sistemą. Dėl to, ilgainiui gali paūmėti įvairios chroniškos lėtinės ligos, sutrinka ne tik medžiagų apykaita, bet hormonų balansas.

Be galo svarbu tinkamai rūpintis savimi, nes gražūs dantys suteikia galimybę pilnaverčiam gyvenimui. Koks svarbus dantų protezavimas, Šiauliai supranta ir pasitiki profesionaliai savo darbą atliekančiais mūsų klinikos gydytojais.

Jei taip nutiko, kad praradote vieną ar keletą dantų iš eilės, tikrai nereiktų dėl to keisti savo įprasto gyvenimo ritmo ir vengti žmonių. Svarbu laiku kreiptis pagalbos, nes išeitis yra – šiuolaikiniai protezai, gali puikiai kompensuoti prarastus dantis. Geriausi odontologai ir dantų protezavimo specialistai savo darbą atlieka nepriekaištingai ir stengiasi, kad pacientai gyventų džiaugdamiesi plačia šypsena.

Klaidingai manoma, kad dantų protezavimas yra reikalingas tik vyresnio amžiaus žmonėms, sulaukusiems garbaus amžiaus. Tačiau ši procedūra yra itin veiksminga tuomet, kai reikalingas trūkstamų dantų ir jų eilių atkūrimas, pažeistų dantų atstatymas, kai danties neįmanoma atkurti plombuojant. Yra be galo įvairių protezavimo būdų, kuomet įvertinus jūsų burnos ir likusių dantų būklę, bus nustatomas geriausias gydymo planas.

Svarbu nedelsti ir atstatyti net ir vieną prarastą dantį, nes atsiradusi ertmė gali turėti įtakos likusiems dantims. Jie gali deformuotis ir iškrypti. Tai apsunkina kasdieninį gyvenimą ir estetiškai bei fiziškai žmogus pradeda jausti diskomfortą ir įtampą. Ilgainiui, nesprendžiant problemos gali pradėti tirpti žandikaulio kaulas, kas padeda trukdyti valgant ar kalbant, taip pat keičiasi ir veido kontūrai ir žmogaus bruožai. Taip yra dėl to, kad netvarkingi dantys parodo prastesnį socialinį statusą bei toks žmogus visada atrodys vyresnis nei yra iš tikrųjų.

Populiariausi protezavimo būdai:

Priklausomai nuo dantų būklės, galima pritaikyti skirtingus protezavimo būdus. Pagal tai kiek burnoje yra likusių dantų, priklauso koks protezavimo būdas Jums geriausiai tiks. Dantų protezavimas Šiauliuose yra itin populiarus, nes profesionalūs ortodontai, visuomet stengiasi pritaikyti geriausią protezavimo sprendimą, kad žmogus nejaustų jokio diskomforto ir jo kramtymo funkcija būtų pilnai atstatyta.
Patys populiariausi protezavimo būdai yra šie: išimamieji ir neišimamieji (fiksuotieji).

Išimami dantų protezai

Jei atstatyti reikia keletą dantų ar pilnai prarastus dantis, tuomet pacientui yra siūlomi išimami dantų protezai – tai tam tikros dantų plokštelės, kurios yra išimamos nakčiai (pamerkiamos dezinfekuojančiame tirpale). Dažniausiai išimami dantų protezai gaminami galinių dantų eilių atkūrimui. Šių protezų kaina yra mažesnė, tačiau tokio tipo protezai yra mažiau stabilūs ir dėl to, yra tikimybė, kad greičiau dėvėsis žandikaulio kaulas, o kramtymo funkcija vis dėlto nebus pilnai atkuriama, gali būti dirginama gleivinė. Tačiau tam, kad išimami protezai neiškristų ir būtų stabilūs yra naudojamos specializuotos protezų tvirtinimo priemonės. Dantų protezavimas Šiauliuose yra atliekamas ir tuomet, kai reikalingi daliniai protezai, kurie yra tvirtinami ant likusių dantų, specialiomis plokštelėmis.
Toks protezavimo būdas yra taikomas ir po įvairių periodontoliginių operacijų atlikimo ar ortodontinių intervencijų. Tad išimami protezai yra gaminami individualiai, nuskanavus ar nuėmus žandikaulio ir likusių dantų įspaudus. Kas padeda sukurti reikalingą konstrukciją, padėsiančią kompensuoti ir ištaisyti esamus defektus bei atkurti anatominę struktūrą.

Fiksuoti dantų protezai

Kitas itin populiarus dantų protezavimo būdas neišimami arba fiksuoti dantų protezai – tai dantų vainikėliai, daliniai vainikėliai ir tiltai. Tokio tipo protezai tvirtinami prie likusių dantų ir yra stabilizuojami, todėl jaučiasi kaip natūralūs dantys. Lyginant su kitais, šie protezai yra brangesni, tačiau tikrai pateisina savo kainą. Žmogus, turintis fiksuotus protezus, gali visiškai nesijaudinti dėl savo šypsenos išvaizdos, nes dantys atrodo labai natūraliai. Jie ne tik gražiai atrodo, bet su jais yra patogu kramtyti, o priežiūra yra visai nesudėtinga ir paprasta, tokia kaip, kad prižiūrėtumėte nuosavus natūralius dantis. Verta rinktis fiksuotus dantų protezus, nes jie yra pilnai stabilūs, o stabili fiksacija padeda ne tik pilnavertiškai gyventi, atstatant kramtymo funkciją, bet ir užkirsti kelią žandikaulio nykimui.

Tiltiniai dantų protezai

Tuo atveju, jei reikia atkurti vieną ar daugiau prarastų dantų, rekomenduojami tiltiniai dantų protezai, kurių pagalba galima išspręsti šias problemas. Tačiau jei dantys yra prarasti visi, protezuoti tiltų pagalba bus itin sudėtinga ar net neįmanoma. Pirmiausia dėl to, kad protezuojant tiltais, būtina turėti du atraminius dantis iš tuščio tarpo šonų, kurie bus nušlifuojami ir apmaunami vainikėliais, o tuščio tarpo vietoje gaminami dirbtiniai dantys. Tiltas yra pricementuojamas, neišiminėjamas, jis gaminamas iš tokių pat medžiagų kaip ir vainikėliai. Dėl to, kad šalia esantys dantys turi būti apšlifuoti, po protezavimo procedūros, reikia labiau ir kruopščiau juos prižiūrėti. Netinkamai prižiūrint, gali padidėti karieso ir dantenų ligų rizika.

Dantų vainikėlio protezavimas

Jei jūsų dantys yra nusidėvėję, nuskilę ar juose yra įtrūkimų, tuomet rekomenduojama rinktis vainikėlio protezą. Vainikėlis apgaubia visą dantį ir niekuo nesiskiria nuo natūralių dantų, parenkamas atitinkamas atspalvis, forma, dydis. Vainikėliai gali būti gaminami iš metalo keramikos, bemetalės keramikos (gaminami tik iš porceliano), cirkonio keramikos.
Lieti metaliniai vainikėliai dėl savo patvarumo gaminami protezuojant galinius, sunkiai pasiekiamus dantis. Dantų vainikėliai yra gaminami kiekvienam pacientui, atsižvelgiant į jo individualią situaciją. Jie gaminami iš itin atsparių, tvirtų nealergizuojančių medžiagų, tokių kaip bemetalė keramika, gaminta iš sluoksniuoto porceliano, presuotos keramikos ar kitų medžiagų kompozicijos. Itin populiarūs vainikėliai, gaminami iš cirkonio oksido, nes tokie dantys estetiškai labai patraukliai ir natūraliai atrodo, ypač protezuojant priekinius dantis. Tiems dantims, kuriems tenka didžiausias krūvis kramtant yra naudojamas kieto titano pagrindas, ypač tinkantis protezuojantis krūminius dantis.

Prieš pradedant dantų protezavimą:

Pirmiausiai pacientui sudaromas gydymo planas. Su gydytoju aptariama dantų būklė, dantų atkūrimo būdai, gydymo eiga ir kaina. Prireikus atliekami papildomi rentgenologiniai ir kompiuteriniai tyrimai.

Protezų priežiūra:

Pradėjus nešioti išimamus protezus, iš pradžių gali būti sunku kalbėti (padeda tarties pratimai), kramtyti, padidėti seilėtekis, varginti šleikštulys. Nuolat nešiojant kokybiškus protezus, prie jų priprantama, po 2 – 3 savaičių šie reiškiniai praeina.
Protezai valomi 2 kartus per dieną: ryte ir vakare. Pavalgius būtina išplauti šaltu vandeniu su šepetuku (karštas vanduo netinka, nes gali juos sugadinti). Prieš dedant į burną, protezus patariama nuplauti šaltu vandeniu.

Pirmąsias 3 – 4 paras protezai gali likti burnoje ir per naktį. Vėliau patariama išimti ir nakčiai pamerkti į spec. tirpalą.
Jei ir po kurio laiko su protezais jaučiate diskomfortą, reikia kreiptis į gydytoją. Profilaktinis patikrinimas: pirmas – po pusmečio, vėliau – kas metai.
Kiekvienam pacientui stengiamės atrasti ir pasiūlyti geriausią dantų protezavimo būdą, atsižvelgiant į estetinius lūkesčius, poreikius ir finansines galimybes. Taip pat teikiamos protezavimo paslaugos senjorams gali būti dalinai kompensuojamos iš Valstybinės ligonių kasos fondo. Išsamesnės informacijos dėl kompensacijos dydžio reiktų teirautis, pateikus užklausą.