fbpx

Dantų poliravimas pasta ir šepetėliu (1 žandikaulio)

Paslaugos aprašymas

Kas yra profesionali burnos higiena?

Profesionalioji burnos ertmės higiena – tai dantų apnašų ir akmenų šalinimas, gydomųjų (fluoro ir kt.) preparatų aplikacijos, dantų ir plombų paviršiaus poliravimas. Burnos higiena padeda apsaugoti dantis nuo ėduonies, periodontito, sumažinti dantų jautrumą. Atlikus burnos higienos procedūrą, išnyksta dantenų uždegimas, pagerėja burnos kvapas, dantys tampa švarūs, lygūs atgauna natūralią spalvą.

Kaip dažnai rekomenduojama atlikti profesionalią burnos higieną?

Tai priklauso nuo asmeninės burnos ertmės higienos kokybės, akmenų kaupimosi intensyvumo, apnašų užsilaikymo sąlygų. Turint gerus burnos higienos įgūdžius, atlikti profesionalią burnos higieną rekomenduojama profilaktiškai 1–2 kartus per metus. Asmenims, kuriems sunku prižiūrėti dantis, kuriems pakankamai greitai kaupiasi dantų apnašos, rekomenduojama profesionalią burnos higieną atlikti kas 3-5 mėn., o sergantiems periodonto ligomis – kas 2-3 mėnesius.

Kada reikėtų atlikti profesionalią burnos higieną?

Atlikti profesionalią burnos higieną reikia:

  • Burnos higieną reikėtų atlikti prieš dantų implantavimą, plombavimą, protezavimą ir prieš bet kokį kitą odontologinį gydymą, kad dantys ir burnos ertmė būtų kuo švaresni. Tai padės pasiekti geresnius gydymo rezultatus ir odontologas geriau matys problemines vietas.
  • Profilaktiškai, norint pašalinti dantų apnašas ir akmenis.
  • Prieš dantų balinimą.

Kaip atliekama profesionali burnos higiena?

Profesionalios burnos ertmės higienos metu pirmiausia įvertinama dantų ir dantenų būklė. Procedūros metu pacientas mokomas tinkamai prižiūrėti dantis ir dantenas, pasirinkti reikalingas individualiąsias burnos higienos priemones. Dantų akmenys ir apnašos šalinamos specialiais instrumentais ar ultragarsiniais skaldikliais (skaleriais). Atlikus procedūrą, visi dantų paviršiai yra nupoliruojami guminiu kaušeliu ar šepetėliu ir sodapūte, kuri puikiai nupoliruoja sunkiai prieinamas vietas bei pašalina pigmentines dėmes.

Procedūra dažniausiai trunka trumpiau nei valandą. Esant prastai būklei, procedūra gali pailgėti iki 90 minučių.

Ar burnos higienos procedūra skausminga?

Dažniausiai ši procedūra nėra skausminga. Jeigu paciento dantys jautresni, ne visa procedūra gali būti maloni, tačiau pageidaujant gydytojas gali atlikti nuskausminimą.