fbpx

Ateromos (epiderminės cistos) pašalinimas*

Paslaugos aprašymas

Ateroma (dar vadinama epiderminė cista, riebalinė cista) – tai lygių kontūrų, dažnai apvalus darinys, susidarantis užsikimšus riebalinėms liaukoms. Ji dažniausiai atsiranda plaukuotoje kūno vietoje: viršugalvyje, veido, ypač skruostų, nosies, lūpų, smakro srityje. Neretai atsiranda ir ant kaklo, nugaros, krūtinės arba kirkšnyse. Palpuojant ateromos negalima atskirti nuo odos, ji juda kartu su oda.

Dažniausiai ateroma nekelia jokių problemų, yra neskausminga, odos spalvos, tik atrodo neestetiškai. Tačiau užsikimšus riebalinėms liaukoms ateromos gali pradėti didėti. Kartais jos išauga riešuto arba net kaštono dydžio. Pasitaiko, kad į ateromą patenka infekcija, tada darinys gali pradėti pūliuoti, tapti skausmingas. Oda aplink riebalinę cistą parausta, gali net pakilti kūno temperatūra. Ateroma gali savaime sprogti ir į išorę išsiveržti pūliai. Jei tai nutinka, odoje atsiranda sunkiai gyjančių opų. Riebalinė cista ilgainiui gali net supiktybėti, tačiau tai nutinka labai retai.

Ateroma gali būti pašalinama chirurginiu būdu. Esminis ateromos gydymo tikslas – pašalinti riebalus gaminančią darinio kapsulę su visu turiniu. Kartais tai galima padaryti per nedidelį pjūvį, tačiau kartais jo prireikia didesnio. Šalinant ateromą iš galvos plaukų skusti nebūtina, pjūvis sugyja per keletą dienų. Jei ateroma didelė, dėl audinių deformacijos gali susidaryti randas.

Atsižvelgiant į darinio dydį, gali būti taikoma vietinė arba bendrinė nejautra.

* Paslauga gali būti kompensuojama Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšomis (taikoma bazinė kaina), ji gali būti teikiama be papildomo mokesčio, tačiau pacientas savo iniciatyva (po gydytojo konsultacijos) gali pasirinkti papildomas (papildomai apmokamas) ir (arba) brangiau kainuojančias medicinines, ir (arba) nemedicinines paslaugas, medžiagas ir pan.