fbpx

Akių dugno tyrimas

Paslaugos aprašymas

Akių dugno tyrimas yra informatyviausias metodas siekiant pamatyti akies kraujagysles ir akies nervą, todėl net ir kitų sričių specialistai pacientus siunčia atlikti šiuos tyrimus. Rezultatai parodo ligos intensyvumą ir galimas komplikacijas. Iš akių dugno vaizdo galima nustatyti ne tik akių ligas, bet ir kitas sistemines ligas – šis tyrimo metodas ypatingai svarbus nustatant cukrinį diabetą, galvos smegenų auglius ir panašiai.

Oftalmoskopas yra prietaisas, kuriuo yra atliekamas akių dugno tyrimas, o oftalmoskopija paremta akies veikimo principu – šviesos spindulių lūžimu. Akies dugno tyrimas atliekamas plačiu vyzdžiu, todėl prieš tyrimą į akis yra įlašinama vyzdžius plečiančių akių lašų.

Akies dugno tyrimas leidžia nustatyti regos nervo, tinklainės, gyslainės ligas, kraujotakos sutrikimus, auglius. Labai svarbu suprastėjus regėjimui kuo greičiau atlikti šį tyrimą, nes tik paskyrus gydymą galima išgelbėti regėjimą. Labai svarbu reguliariai akis tikrintis visiems, tačiau kartą per metus privaloma tai daryti vyresniems žmonėms ir sisteminėmis ligomis sergantiems pacientams, nes neatsakingas požiūris į šias problemas gali nuvesti net iki aklumo.

Specialaus pasiruošimo tyrimui nereikia, tačiau turite žinoti, kad pas akių gydytoją reikia ateiti nenaudojus akių kosmetikos priemonių, jei nešiojate kontaktinius lęšius, reikia ateiti be jų, o su akiniais. Tiriant akių dugną į akis bus įlašinta akių vyzdžius plečiančių akių lašų, po tyrimo akys bus jautrios šviesai, bus sunku matyti, todėl patariama atsinešti akinius nuo saulės ir po tyrimo nevairuoti automobilio.