fbpx

Akispūdžio matavimas

Paslaugos aprašymas

Glaukoma yra viena iš pavojingiausių akių ligų, ji nepagydoma, tik pristabdoma ir nesiimant jokių priemonių dažnai sukelianti aklumą. Sergantieji glaukoma nemato šone esančių objektų: norint juos pamatyti žmogus turi pasukti galvą. Glaukoma dažniausiai susergama dėl padidėjusio akispūdžio, o jos atsiradimas ne visada pastebimas, todėl ypatingai svarbu reguliariai atlikti akispūdžio matavimą.

Akispūdžio matavimas atliekamas dviem būdais. Paprasčiausias yra akies palpacija – tai metodas, kai gydytojas rodomaisiais pirštais spaudžia akių obuolius ir apie akispūdį sprendžia pagal akies kietumą. Toks metodas taikomas, kai akispūdžio negalima matuoti instrumentiniais metodais.

Tiksliausi akispūdžio matavimo rezultatai gaunami matuojant specialiu prietaisu – tonometru. Jis priglaudžiamas prie akies ir gydytojas pagal įspaudus sprendžia apie akispūdį. Tai visiškai nepavojingas ir neskausmingas metodas.

Didžiausia akispūdžio padidėjimo ir susirgimo glaukoma rizika yra 40 metų sulaukusiems pacientams, todėl jiems akispūdį reikia matuoti kartą per metus, tačiau pasitaiko ir jaunesnių žmonių ar netgi vaikų, sergančių šia liga, todėl į tai nereikėtų numoti ranka ir profilaktiškai tikrintis akispūdį. Kuo anksčiau bus pastebėti pakitimai ir imtasi prevencinių priemonių, tuo didesni šansai išsaugoti regėjimą ir glaukomą pristabdyti naudojant specialius lašiukus akims.