fbpx

4 krūminių dantų dengimas silantais vaikams patenkantiems į amžiaus grupę (prisirašiusiems pacientams NEMOKAMAI)

Paslaugos aprašymas

Kas yra dantų dengimas silantais?

Ėduonis – dažniausia dantų liga, nuo kurios kenčia mažieji. Viena iš efektyviausių priemonių apsaugoti jūsų vaiko dantis nuo ėduonies yra dantų dengimas silantais. Tai – specialios medžiagos, neleidžiančios bakterijoms ir angliavandeniams patekti į dantų vageles, įdubas ir taip juos apsaugančios nuo ėduonies. Silantai sumažina ėduonies tikimybę net iki 80-90%.

Mūsų klinikoje vaikams nuo 6 iki 14 metų krūminiai dantys silantais dengiami NEMOKAMAI. Visas silantų dengimo išlaidos kompensuojamos Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšomis.

Kaip atliekamas dantų dengimas silantais?

Dantų padengimo silantais procedūra visai neskausminga ir trunka keliolika minučių. Jos metu danties paviršius nuvalomas, nupoliruojamas ir, naudojant mažą šepetėlį ar švirkštą, padengiamas silantais, kurie sukietinami naudojant specialią šviesą. Silantuose esantis fluoras sustiprina krūminius dantis, tad jie tampa atsparesni ėduoniui.

Šiomis medžiagomis dengiami tik sveiki nuolatiniai dantys. Padengti silantais dantys turi būti tikrinami po 3 mėnesių, o vėliau – kiekvieno profilaktinio tikrinimo metu. Iškritus silantui, krūminių dantų dengimo silantais procedūra turi būti kartojama iš naujo.

Kaip prižiūrėti silantais padengtus dantis?

Silantais padengtus dantis būtina prižiūrėti lygiai taip pat, kaip ir jais nepadengtus: silantai ženkliai sumažina karieso riziką, tačiau visiškai nuo jo neapsaugo, ypač jei dantys yra prižiūrimi netinkamai.

Kas yra silantai?

Silantai yra skysta plombinė medžiaga, kuria užpildomos nuolatinių, krūminių dantų vagelės.