fbpx

3D vaisiaus echoskopija

Paslaugos aprašymas

Kas yra vaisiaus 3D ultragarsinis tyrimas?

Vaisiaus 3D echoskopija – ultragarsinio tyrimo metodas, leidžiantis užfiksuoti trimatį vaisiaus vaizdą. Tai inovatyvus ir itin daug diagnostinių galimybių suteikiantis vaisiaus tyrimas. Įprastos echoskopijos metu gaunamas dvimatis vaizdas būna juodai-baltas, neerdvinis ir nesuteikia maksimalaus tikslumo bei išsamumo. Siekiant kokybiškai įvertinti vaisiaus būklę, talkina 3D echoskopija: jos dėka vaizdas būna tikslus, spalvotas ir erdvinis. Jis ypatingas dar ir tuo, jog būsimieji tėvai gali aiškiai išvysti vaikučio bruožus ir susipažinti su juo laukdami susitikimo.

Kam atliekamas vaisiaus 3D ultragarsinis tyrimas?

Jis gali būti atliekamas kiekvienai to pageidaujančiai nėščiajai arba siekiant geriau įvertinti vaisiaus vystymąsi bei galimas patologijas. Nors diagnozuoti patologijas galima ir įprastu ultragarsiniu tyrimu, 3D technologija leidžia geriau ir vaizdžiau įvertinti įvairių vaisiaus organų ir sistemų vystymąsi.

Kaip pasiruošti vaisiaus 3D ultragarsiniam tyrimui?

Šis tyrimas nereikalauja jokio papildomo pasiruošimo, nes nėra invazinis bei jo metu nepatiriamas joks diskomfortas. Visgi, svarbu ateiti su gera nuotaika, pailsėjus ir patogiai apsirengus. Šio tyrimo atlikimas niekuo nesiskiria nuo įprastos vaisiaus echoskopijos. Kai kurie gydytojai rekomenduoja keletą dienų prieš šį tyrimą gerti daugiau skysčių, kad padidėtų vaisiaus vandenų tūris. Tai gali padėti išgauti skaidresnį ir tikslesnį vaizdą. Taip pat rekomenduojama šį tyrimą planuotis nėštumo viduryje, nes pirmaisiais mėnesiais vaiko bruožai dar nėra gerai susiformavę, o nėštumo pabaigoje matomos tik atskiros kūno dalys ir visas vaikutis ekrane netalpinamas.

Ką pamatys būsimieji tėvai šio tyrimo metu?

Šio tyrimo metu tėveliai, esant palankioms sąlygoms, gali pamatyti visą savo būsimą mažylį, jo veido bruožus, lytinius organus ir net pirščiukus. Tai įmanoma esant palankiai vaisiaus padėčiai. Deja, vaisiaus padėties mes nuspėti negalime. Kartais nutinka taip, jog jis ima ir nusisuka, ir tai, ką tėveliai nori išvysti labiausiai, t. y. veiduką, ima ir pasislepia. Nepaisant to, visą vaisiaus įvertinimą kokybiškai atlikti galime jam esant bet kokioje padėtyje, tad tyrimo naudingumas visada yra vienodas ir nepriklausantis nuo vaisiaus padėties.