fbpx

Kviečiame NEMOKAMAI pasitikrinti dalyvaujant Širdies ir kraujagyslių ligų didelės rizikos grupės atrankos prevencijos programoje

Širdies ir kraujagyslių ligų didelės rizikos grupės atrankos ir prevencijos programa teikiama vyrams nuo 40 m. iki 55 m. amžiaus ir moterims nuo 50 m. iki 65 m., vieną kartą per metus.

Dėl dalyvavimo programoje pacientai turėtų kreiptis į savo šeimos gydytoją. Esant sveikatos nukrypimams Jūs būsite nukreipiamas savo šeimos gydytojo išsamiai įvertinti širdies ir kraujagyslių ligų tikimybę.

Būtent šią paslaugą (išsamų širdies ir kraujagyslių ligų tikimybės įvertinimą) gausite „SENOJO BOKŠTO” KLINIKA medicinos centre.

Programos priemonės:

  • informavimas apie didelę širdies ir kraujagyslių ligų tikimybę, programoje numatytų tyrimų atlikimas, šios tikimybės įvertinimas, pirminės prevencijos priemonių plano sudarymas;
  • siuntimas išsamiai įvertinti širdies ir kraujagyslių ligų tikimybę į kraujagyslių ligų prevencijos padalinius (KPP), jei paciento būklė atitinka programos sąlygas;
  • išsamus širdies ir kraujagyslių ligų tikimybės įvertinimas kraujagyslių ligų prevencijos padaliniuose;..
  • nustačius, kad tikimybė susirgti širdies ir kraujagyslių ligomis ypač didelė, užtikrinama ilgalaikė prevencinė priežiūra bei atliekami pakartotiniai tyrimai.

Šioje programoje dalyvaujantiems asmenims paslaugos teikiamos NEMOKAMAI.

Širdies ir kraujagyslių ligos visame pasaulyje siejamos su netinkama žmonių gyvenimo būdu: nesveika mityba (per didelis riebalų, cholesterolio, druskos vartojimas), rūkymas, sumažėjęs fizinis aktyvumas, antsvoris, negydomas padidėjęs arterinis kraujospūdis ar cukrinis diabetas. Lietuvos ir užsienio patirtis rodo, kad galima išvengti daugelio širdies ir kraujagyslių ligų bei pailginti žmonių gyvenimo trukmę. Svarbiausia – perprasti ligos prigimtį, nustatyti ją skatinančius rizikos veiksnius anksčiau nei pasireiškia klinikiniai ligos simptomai ir atkakliai jų vengti.