fbpx

Graži oda – sveika oda, todėl neatidėliokite vizito pas dermatovenerologą

Išsaugoti gražią ir sveiką odą šaltuoju metų laiku – nemenkas iššūkis. Dėl temperatūros kontrastų – žvarbaus oro lauke ir sauso šildomose patalpose oda praranda drėgmę, o išsausėjusi dažniau sudirgsta. Sudirgimų gali atsirasti ir nuo kasdien nešiojamų apsauginių kaukių, respiratorių. Nustatyta, kad jų dėvėjimas įvairias veido odos reakcijas sukelia beveik 50 proc. žmonių. Dažniausiai skundžiamasi niežėjimu, sausumu, paraudimu, užsikimšusiomis poromis, bėrimais. Gali paūmėti kitos odos problemos, ligos, ypač kenčia turintys jautrią odą, sergantieji dermatitu.

Jei taip atsitiko, pats laikas praverti gydytojo dermatovenerologo kabineto duris. Šiaulių „Senojo bokšto“ klinikoje pacientus konsultuoja net trijų patyrusių gydytojų dermatovenerologių komanda, tad didelių eilių norint pas jas pateikti nėra. Pacientai gali rinktis gydytoją dermatovenerologę medicinos mokslų daktarę Daivą Jasaitienę, jos domėjimosi sritys yra vyrų ir moterų išorinių lytinių organų odos ligos, dermatohistopatologija, onkodermatologija, fototerapija ir fotochemoterapija, fotodinaminis gydymas, biologinė terapija.

Kita klinikoje konsultuojanti ir gydanti gydytoja dermatovenerologė medicinos mokslų daktarė Gintarė Linkevičiūtė specializuojasi diagnozuojant ir gydant melanomą, vertinant pigmentinius apgamus, kitus odos navikus, atlieka kitus diagnostinius neinvazinius odos vaizdinimo tyrimus (dermatoskopiją, siaskopiją). Ji turi ilgametę darbo patirtį Lietuvos sveikatos mokslų universiteto klinikose bei privačioje praktikoje, nuolatos kelia kvalifikaciją nacionalinėse bei užsienio šalių konferencijose, stažuotėse. Beveik visas dermatovenerologines paslaugas, išskyrus chirurginį apgamų šalinimą, teikia ir gydytoja dermatovenerologė Sandra Bytautienė.

Klinikoje teikiamas ypač platus šių paslaugų spektras: diagnozuojamos ir gydomos odos, plaukų, nagų bei venerinės ligos, odos dariniai tiriami dermatoskopu, šalinami lazeriu arba chirurginiu būdu su histologiniu ištyrimu. Taip pat atliekamos kitos lazerinės dermatologijos procedūros – šalinamas veido raudonis ir pavienės kraujagyslės, odos frakcinis atjauninimas, švelnus lazerinis pilingas, gydoma aknė, randai. Teikiamos ir estetinės dermatologijos paslaugos, tokios kaip hialurono rūgštes užpildai, mezoterapija, biorevitalizacija, aminorūgščių injekcijos. Padidėjęs prakaitavimas efektyviai gydomas botulino toksino injekcijomis.

Medicinos klinika Šiauliuose „Senojo bokšto“ pasididžiavimas – naujos kartos, pažangiausios technologijos „Asclepion Dermablate MCL31“ Erbium:YAG frakcinis lazeris, vadinamas „aukso standartu“ dermatologijoje. Juo atliekamos procedūros dar greitesnės, efektyvesnės, mažiau skausmingos, saugesnės. Be to, šalindamas odos darinius, pažeidimus ar su amžiumi atsirandančius pakitimus, jis nesukelia nepageidaujamo šalutinio poveikio, kadangi oda mažiau sužalojama, greičiau gyja.

Ruduo ir žiema pats tinkamiausias laikas atlikti odos darinių „inventorizaciją“, kuri rekomenduojama kartą per metus. Kiekvienas iš mūsų turime vidutiniškai nuo 10 iki 40 apgamų, o kai kurie ir dar daugiau. O kur dar karpos, papilomos, keratomos, miliai ir kiti. Pačiam atskirti, ar jie yra gerybiniai, nepakitę, sudėtinga. Mums į pagalbą gali ateiti gydytojai dermatovenerologai, kurie, pasitelkę inovatyvią įrangą, juos įvertins, išsklaidys nerimą ir baimes dėl melanomos, vieno agresyviausių odos piktybinių navikų, kitų onkologinių odos ligų rizikos.

Susirgimų melanoma skaičius didėja visame pasaulyje. Lietuvoje kasmet nustatoma apie 200 naujų atvejų, du trečdaliai moterims, vienas trečdalis vyrams. Gydytojas dermatovenerologas, atlikęs dermatoskopinį apgamo tyrimą, analizuoja skenuotų darinių vaizdus. Įvertinus gautus duomenis nustatomi pigmentinių darinių pokyčiai net ankstyvoje supiktybėjimo stadijoje. Laiku nustačius melanomą, kitus supiktybėjusius pigmentinius darinius, išvengiama pavojingų gyvybei komplikacijų. Todėl ankstyva diagnostika labai svarbi.

Nepavojingus, tačiau nepatogiose ar matomose vietose esančius, trukdančius darinius gydytojas dermatovenerologas gali pašalinti lazeriu. Tai saugi, greita, randų nepaliekanti ir neskausminga procedūra, nesutrikdanti darbingumo. Tie, kurie kenčia nuo aknės (ši odos problema vargina ir suaugusius, ne tik paauglius) gali išbandyti lazerinį odos šlifavimą. Jis atliekamas moderniu frakciniu lazeriu, ne tik panaikina spuogų paliktus pėdsakus, bet ir atnaujina, atjaunina odą.

Ši procedūra pravers ir tiems, kurie vasarą daug laiko leido saulėje, pamiršdami apsaugines priemones, o dabar apsižiūrėjo, kad pagilėjo raukšlės ar atsirado daug naujų. Raukšlės Šiaulių „Senojo bokšto“ klinikoje efektyviai šalinamos ir botulino toksino, hialurono rūgšties injekcijomis. Po jų rekomenduojama kurį laiką vengti saulės, tad darganotas ruduo ar žiema – tinkamiausias metas šioms procedūroms atlikti.

Gydytojas dermatovenerologas diagnozuoja ir gydo ne tik odos, bet ir gleivinės ligas, lytiškai plintančias infekcijas, taip pat nagų, plaukų pažeidimus. Vienas iš dažnai pasitaikančių sutrikimų – seborėja, kai padidėja arba sumažėja galvos odos riebalų išskyrimas. Pirmuoju atveju ši liga pasireiškia galvos odos riebaluotumu, atsiranda gelsvų pleiskanų. Antruoju galvos odoje atsiranda žvynelių, šlapiuojančių žaizdelių. Į gydytoją dermatovenerologą reikėtų kreiptis ir susirgus psoriaze arba žvyneline, lėtine įgimta liga, kuri gali pažeisti viso kūno ar jo dalių odą.

Jie pagelbės ir susirgus peroraliniu dermatitu, lėtine, pasikartojančia odos liga, kuriai būdingas veido odos išbėrimas, atsirandantis dėl saulės spindulių poveikio, naudojant tam tikras kosmetikos priemones, dėl plauko maišelio erkių, infekcijos. Atopinis dermatitas, pasireiškiantis uždegimu, niežuliu ir bėrimais, reikalauja daug dėmesio ir paties paciento pastangų. Gydytojas dermatovenerologas padės išmokti gyventi su šia liga, prižiūrėti pažeistą odą. Lėtinės odos ligos linkusios paūmėti rudenį, tad pats laikas užsirašyti gydytojo dermatovenerologo konsultacijai.