fbpx

Dantų protezavimas – privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis – lengvai prieinama paslauga visiems

Pernai (2021m.) pasikeitė dantų protezavimo ir išlaidų kompensavimo iš PSDF tvarka, ar žinote visą Jums reikalingą informaciją?

Teisę į kompensuojamą dantų protezavimą turi:

  • vaikai;
  • asmenys, kuriems sukako senatvės pensijos amžius;
  • žmonės, kurie yra pripažinti nedarbingais arba iš dalies darbingais;
  • pacientai, kuriems buvo taikytas gydymas dėl burnos, veido ir žandikaulių onkologinės ligos.

Kaip aš galiu gauti dantų protezavimo paslaugas?

  • Kreipiuosi į savo dantų gydytoją, tačiau Jūsų įstaiga turi būti sudariusi sutartį su TLK.

Įvertinęs mano individualią situaciją, gydytojas nustato ar Jums priklauso kompensuojamas dantų protezavimas –  dantų protezavimo pagrįstumą bei įvertina dantų būklę. Taip pat patikrina, ar burnos būklė yra tinkama dantims protezuoti, t. y. įvertina, ar atliktos gydomosios ir profilaktinės procedūros, sanuota burnos ertmė, užplombuoti karioziniai dantys ir kt..

  • Jei priklauso – registruoja Jus informacinėje sistemoje.

Tik užregistravus informacinėje sistemoje, Jūs iš karto įgyjate teisę protezuotis dantis PSDF lėšomis. Įstaiga privalo gyventojui išduoti informacinį pranešimą, patvirtinantį teisę gauti dantų protezavimo paslaugos suteikimą.

  • Informacinėje sistemoje užregistruotas žmogus turi kreiptis į vieną iš gydymo įstaigų, su kuria TLK yra sudariusi sutartį dėl dantų protezavimo ir turi 3 metų laikotarpį atlikti šiam procesui.
  • Pakartotinai kompensuojamas paslaugas pacientas gali gauti ne anksčiau kaip po 3 metų nuo šių paslaugų kompensavimo dienos.
  • Išimtis taikoma vaikams iki 18 metų ir asmenims, kuriems buvo taikytas gydymas dėl burnos, veido ir žandikaulių onkologinės ligos. Šie pacientai pakartotinai dėl dantų protezavimo gali kreiptis anksčiau, t. y. dar nepraėjus 3 metų terminui nuo dantų protezavimo paslaugų kompensavimo dienos ir paslaugas gauti iš karto.

Jeigu nustatyta, kad gyventojai neturi teisės gauti dantų protezavimo paslaugų, jiems išduodamas automatiniu būdu suformuotas informacinis pranešimas apie teisės gauti dantų protezavimo paslaugas nesuteikimą. Pacientui papildomai jokių prašymų gydymo įstaigai ar TLK rašyti ir teikti nereikia.

SVARBU: Senojo bokšto klinika teikia tokias paslaugas ir priima pacientus, kuriems ši paslauga finansuojama.

Kviečiame registruotis –  8 (41) 55 34 18 arba info@sbklinika.lt