fbpx

Dantų protezavimas: kokiais atvejais PSDF lėšomis jis kompensuojamas

„Dantų protezavimas skirtas tik pensininkams ir jie tik jie gali gauti kompensaciją.“ Tokią nuomonę galima išgirsti itin dažnai. Vis tik ne tik pensininkai, bet ir nedarbingi arba iš dalies darbingi žmonės bei vaikai iki 18 metų turi teisę gauti teritorinių ligonių kasų (TLK) fiksuoto dydžio kompensaciją dantų protezavimo paslaugai atlikti.

Pirminiai žingsniai

Norint pasinaudoti šia galimybe, pirmiausia reikia apsilankyti pas odontologą, kuris įvertins, ar asmuo atitinka reikalavimus ir gali gauti kompensaciją dantų protezavimui. Odontologui nustačius, kad dantų protezavimas reikalingas, tektų apsilankyti pirminės ambulatorinės asmens sveikatos priežiūros įstaigoje (PAASPĮ) ir užpildyti reikiamus dokumentus.

PAASPĮ registruoja asmenų prašymus ir pateikia juos TLK. Savo ruožtu TLK pagal prašymų registravimo datą įtraukia asmenis į sąrašą.

Yra dvi galimybės

Svarbu žinoti, kad iš TLK galima gauti du laiškus. Pirminiame laiške asmuo yra informuojamas apie savo eilės numerį, o kitame – gauna pranešimą, kad jam paskirtas finansavimas protezavimo paslaugoms atlikti odontologijos įstaigoje, kuri yra sudariusi sutartį su TLK.

Paštu gavus pirmąjį laišką, kuriame nurodomas tik eilės numeris, žmogus neprivalo laukti antrojo pranešimo ir nedelsdamas gali kreiptis į įstaigą  turinčią licenciją teikti odontologinės priežiūros paslaugas.

Taigi žmogus turi du pasirinkimus: laukti, kol ateis jo eilė gauti kompensaciją, arba išlaidas, už dantų protezavimo paslaugas, pasidengti pats.

Net ir sumokėjus už dantų protezavimą iš savo kišenės, asmenys turi teisę į Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) kompensaciją. Tokiu atveju TLK reikia pateikti prašymą, kuriame būtų nurodoma banko sąskaita, į kurią pageidaujama pervesti kompensacijos sumą. Eilei atėjus TLK informuoja asmenis ir padengia nustatytą sumą už dantų protezavimą.

Neturint galimybės ar tiesiog nenorintiems už dantų protezavimą mokėti iš savo kišenės, reikia sulaukti antrojo TLK laiško. Šiame laiške pranešama, kad eilė protezuotis dantis atėjo. Vis tik labai dažai tokio kvietimo reikia laukti ganėtinai ilgai – metus, du ar net daugiau.

Kokia suma kompensuojama?

Pensininkams, nedarbingiems arba iš dalies darbingiems asmenims paprastai yra suteikiama kompensacija iki 560,34 eurų, o išimtiniais atvejais – iki 1720,10 eurų. Pastaroji suma taip pat yra suteikiama vaikams iki 18 metų.

Klinikos, sudariusios sutartį su TLK

„SENOJO BOKŠTO” KLINIKA yra sudariusi sutartį su TLK, todėl kandidatams į kompensaciją pateikiamame sąraše, ją galima rasti.

„SENOJO BOKŠTO” KLINIKA teikia dantų protezavimo paslaugas tiek pensininkams, tiek vaikams.