fbpx

Karpų, kondilomų, keratomų, miliumų šalinimas (1 vnt.) lazeriu

Paslaugos aprašymas

Su abliaciniu Erbium: YAG MCL31 lazeriu šaliname apgamus, karpas, žmogaus papilomos viruso sukeliamus darinius, cholesterolio sankaupas, miliumus ir kt. Gydymui naudojamas itin kokybiškas aparatas užtikrina švelnų, neskausmingą, bet veiksmingą ir kliniškai patvirtintą poveikį. Lazerio terminis odos pažeidimas labai mažas, todėl nedidelė randėjimo bei pigmentacijos pakitimų rizika, trumpesnis gijimo procesas. Maži dariniai, kaip pigmentiniai apgamai ar karpos, pašalinami vos per kelias minutes, o didesniems pašalinti prireikia daugiau laiko.

Odos dariniai gali būti gerybiniai arba piktybiniai (ikivėžiniai, vėžiniai), todėl prieš juos pašalindami klinikos dermatologai atlieka skaitmeninį dermatoskopinį tyrimą naujausiu dermatoskopu. Tai – pažangiausias gerybinių, ikivėžinių ir piktybinių odos darinių tyrimo metodas.

Kaip pasiruošti procedūrai?

  • Rekomenduojame bent 4 savaites iki gydymo vengti tiesioginių saulės spindulių ir nesilankyti soliariume;
  • Jei naudojate antikoaguliantus (kraują skystinančius vaistus pavyzdžiui, orfariną, aspiriną), jų vartojimą nutraukite prieš 3 dienas iki procedūros;
  • Planuojamoje gydyti vietoje negali būti patologinių pakitimų (uždegimo, pūliavimo ir panašiai);
  • Rekomenduojame procedūrą atidėti, jei esate nėščia.

Kaip atliekama odos darinių šalinimo lazeriu procedūra?

Prieš atliekant darinio šalinimą būtina atlikti dermatoskopiją – odos darinių tyrimą. Atlikus darinio tyrimą ir nustačius, kad jis yra gerybinis, darinio šalinimas atliekamas lazeriu. Piktybiniai odos dariniai gali būti šalinami tik chirurginiu būdu.

Procedūra yra atliekama naujuoju Erbium MCL 31 Dermablate lazeriu, kuris užtikrina greitą procedūrą ir puikų estetinį rezultatą. Net 95 % atvejų po procedūros nelieka jokių žymių ir randų, o likusiais 5 % atvejų – tik nežymūs pokyčiai. Lazerio terminis odos pažeidimas yra labai mažas, todėl ir randėjimo bei pigmentacijos pakitimų rizika yra maža.

Procedūra yra neskausminga arba sukelianti minimalų diskomfortą, tačiau nėra poreikio skirti nuskausminamuosius medikamentus, nes procedūra yra labai trumpa ir greita, užtrunka vos kelias minutes.

Kaip elgtis po procedūros?

  • Venkite tiesioginių saulės spindulių, nesilankykite soliariume. Naudokite apsauginius kremus nuo saulės (SPF 30 arba daugiau);
  • Jei susidarė šašeliai – jų nelieskite;
  • Venkite intensyvių fizinių pratimų bent 5 dienas po gydymo procedūros;
  • Venkite darbų, kurių metu neišvengsite purvo, dulkių arba kitų nešvarumų;
  • Dezinfekuokite paveiktą vietą.

Kas yra karpa?

Karpos – virusinis odos susirgimas, pasireiškiantis neestetiškomis ir lengvai pastebimomis odos išaugomis. Negydomos karpos yra linkusios plisti ir didėti.

Karpos yra užkrečiamos tiesioginio kontakto metu per pažeistą odą, tačiau galima užsikrėsti ir per daiktus. Padų karpomis užsikrečiama pirtyse, baseinuose, ypač, jei neavima avalynė. Smailiagalėmis kondilomomis užsikrečiama lytiniu keliu. Virusui patekti į odą padeda odos sausumas, pažeidimai, gausus prakaitavimas, sumažėjęs odos pH, o karpų plitimą skatina uždegiminiai procesai ir netinkama asmens higiena.

Kodėl karpas reikia šalinti?

Karpos, dažniausiai, yra labiau estetinė problema. Ypač, kai jos išveši matomose kūno vietose ir ne retai ne po vieną, o net po kelias. Nešalinamos ar neteisingai šalinamos ir nuolat pažeidžiamos karpos yra linkusios plisti. Kuo anksčiau karpa pašalinama, tuo mažesnė tikimybė, kad ji vėl atsinaujins (recidyvuos).

Kai karpos pradeda augti ant rankų, padų, kirkšnyse ar pažastyse, jos ima kelti ir nemalonius pojūčius: spaudžiant jaučiamas skausmas, dūrimas, nuolatinis dirginimas. Pado karpos kartais būna tokios didelės ir skausmingos, kad žmogus vos gali paeiti, o dauguma specialistų jas vis dar gali supainioti su nuospaudomis ar pentinu. Deja, pastarųjų gydymo būdai nepašalina karpos ir mažai pagerina paciento būklę. Tokiu atveju karpą būtina šalinti, jei norima grįžti į pilnavertį gyvenimą ir vaikščioti nejaučiant skausmo.