fbpx

Kaklo kraujagyslių echoskopija (Duplex, dvigubas skenavimas)

Paslaugos aprašymas

Kaklo kraujagyslių echoskopija yra itin informatyvus metodas diagnozuojant kaklo kraujagyslių ir galvos smegenų kraujotakos sutrikimus, nes vaizdas yra gaunamas realiu laiku ir galima stebėti net kraujo tėkmės greitį kraujagyslėje.

Kaklo kraujagyslių tyrimas reikalingas, jei pacientui dažnai skauda galvą, ji svaigsta, ūžia galvoje arba ausyse, mirga akyse, vargina trumpalaikiai apakimai. Tyrimas taikomas ir po šuntavimo, ieškant krešulių. Taip pat rekomenduojami pacientams, kuriuos vargina aukštas kraujospūdis ir padidėjęs cholesterolio kiekis kraujyje, sergantiems cukriniu diabetu. Rekomenduojamas ir tiems, kurių artimoje aplinkoje yra pasitaikę kraujagyslių ligų atvejų. Kaklo kraujagyslių tyrimas reikalingas sutrikus paciento kalbai, lygsvarai, prasidėjus alpimams, vienos kūno pusės aptirpimams. Riziką ypatingai didina rūkymas, todėl ilgą laiką rūkantys pacientai turėtų profilaktiškai tikrintis dažniau.

Duplex tyrimas – tai, kai vieno kaklo kraujagyslių tyrimo metu taikomi du ultragarsiniai tyrimo būdai, dar vadinamas kaklo kraujagyslių dvigubo skenavimo tyrimu. Jo metu įvertinamas arterijos skerspjūvio plotas, stebima aterosklerotinės plokštelės būklė, įvertinamas kraujotakos intensyvumas ir stebimi embolizacijos požymiai.

Tiek paprastas, tiek duplex tyrimas yra neskausmingas, nežalingas, greitas ir informatyvus tyrimas, taip pat nereikalaujantis specialaus pasiruošimo.