fbpx

Apgamo, aktininės keratozės šalinimas veido srityje lazeriu

Paslaugos aprašymas

Su abliaciniu Erbium: YAG MCL31 lazeriu šaliname apgamus, karpas, žmogaus papilomos viruso sukeliamus darinius, cholesterolio sankaupas, miliumus ir kt. Gydymui naudojamas itin kokybiškas aparatas užtikrina švelnų, neskausmingą, bet veiksmingą ir kliniškai patvirtintą poveikį. Lazerio terminis odos pažeidimas labai mažas, todėl nedidelė randėjimo bei pigmentacijos pakitimų rizika, trumpesnis gijimo procesas. Maži dariniai, kaip pigmentiniai apgamai ar karpos, pašalinami vos per kelias minutes, o didesniems pašalinti prireikia daugiau laiko.

Odos dariniai gali būti gerybiniai arba piktybiniai (ikivėžiniai, vėžiniai), todėl prieš juos pašalindami klinikos dermatologai atlieka skaitmeninį dermatoskopinį tyrimą naujausiu dermatoskopu. Tai – pažangiausias gerybinių, ikivėžinių ir piktybinių odos darinių tyrimo metodas.

Kaip pasiruošti procedūrai?

  • Rekomenduojame bent 4 savaites iki gydymo vengti tiesioginių saulės spindulių ir nesilankyti soliariume;
  • Jei naudojate antikoaguliantus (kraują skystinančius vaistus pavyzdžiui, orfariną, aspiriną), jų vartojimą nutraukite prieš 3 dienas iki procedūros;
  • Planuojamoje gydyti vietoje negali būti patologinių pakitimų (uždegimo, pūliavimo ir panašiai);
  • Rekomenduojame procedūrą atidėti, jei esate nėščia.

Kaip atliekama odos darinių šalinimo lazeriu procedūra?

Prieš atliekant darinio šalinimą būtina atlikti dermatoskopiją – odos darinių tyrimą. Atlikus darinio tyrimą ir nustačius, kad jis yra gerybinis, darinio šalinimas atliekamas lazeriu. Piktybiniai odos dariniai gali būti šalinami tik chirurginiu būdu.

Procedūra yra atliekama naujuoju Erbium MCL 31 Dermablate lazeriu, kuris užtikrina greitą procedūrą ir puikų estetinį rezultatą. Net 95 % atvejų po procedūros nelieka jokių žymių ir randų, o likusiais 5 % atvejų – tik nežymūs pokyčiai. Lazerio terminis odos pažeidimas yra labai mažas, todėl ir randėjimo bei pigmentacijos pakitimų rizika yra maža.

Procedūra yra neskausminga arba sukelianti minimalų diskomfortą, tačiau nėra poreikio skirti nuskausminamuosius medikamentus, nes procedūra yra labai trumpa ir greita, užtrunka vos kelias minutes.

Kaip elgtis po procedūros?

  • Venkite tiesioginių saulės spindulių, nesilankykite soliariume. Naudokite apsauginius kremus nuo saulės (SPF 30 arba daugiau);
  • Jei susidarė šašeliai – jų nelieskite;
  • Venkite intensyvių fizinių pratimų bent 5 dienas po gydymo procedūros;
  • Venkite darbų, kurių metu neišvengsite purvo, dulkių arba kitų nešvarumų;
  • Dezinfekuokite paveiktą vietą.

Kas yra apgamas ir kodėl jį reikia šalinti?

Apgamas – tai melanocitinių ląstelių darinys, kuris gali atsirasti ant žmogaus odos bet kurioje vietoje. Apgamai dažniausiai atsiranda dėl genetikos arba dėl UV spindulių poveikio. Dažniausios yra trys priežastys, kodėl žmogus atlieka apgamų šalinimą – dėl estetinio vaizdo, dėl diskomforto arba net skausmo, kai apgamas yra dažnai traumuojamas, ir dėl rimčiausios – jei yra melanomos rizika.