fbpx

Oftalmologai

Gydytojai oftalmologai Šiauliuose (akių ligų gydytojai) diagnozuoja ir gydo regos sutrikimus ir akių ligas (glaukomą, kataraktą, amžinę makulos degeneraciją, akies uždegimus, trumparegystę, toliaregystę, žvairumą ir kt.), parenka akinius ar kontaktinius lęšius, skiria medikamentinį gydymą ir atlieką akių operacijas
Klinikoje dirbantys oftalmologai konsultuoja sergančiuosius akių ligomis.
Konsultuojama dėl regėjimo blogėjimo, kataraktos, akių skausmų, ašarojimo, svetimkūnių akyse ir kitų akių problemų. Įvertinama modernia akių ligų įranga: apžiūrimas akių dugnas, matuojamas akispūdis, parenkami akiniai. Konsultacijos metu įvertinami turimi medicininiai tyrimai, paskiriamas gydymo planas, išrašomi vaistai (jei priklauso – kompensuojami vaistai), esant reikalui nedarbingumo pažymėjimas. Papildomas ambulatorinis ar stacionarinis ištyrimas (antro ar trečio lygio gydymo įstaigose pagal paciento pageidavimą).

Dažniausios akių ligos:
• Trumparegystė
• Toliaregystė
• Žvairumas
• Glaukoma
• Katarakta
• Uždegiminės akių ligos ir kt.

Pagrindiniai instrumentiniai tyrimai:

Akių dugno tyrimas – oftalmoskopija. Tai svarbus tyrimas nustatant akies regos nervo ir tinklainės uždegiminius, degeneracinius ar kraujotakos sutrikimus. Taip pat būtina apžiūrėti akių dugną sergantiems cukriniu diabetu, arterine hipertenzija, esant galvos smegenų pakitimams ir kitoms ligoms. Akių dugną galima apžiūrėti įvairiomis priemonėmis, tačiau visada prieš tai reikia išplėsti vyzdį. Dėl plataus vyzdžio kurį laiką gali būti sutrikęs matymas, sunkiau matyti iš arti.
Akispūdžio matavimas. Akispūdis – tai akyje esančių skysčių vidaus spaudimas. Jis priklauso nuo skysčio gamybos ir nutekėjimo pusiausvyros. Normalus akies spaudimas svyruoja nuo 10 iki 20 mmHg. Akispūdžio pakitimai būdingi daugeliui ligų. Nuo 40 metų akispūdis turi būti profilaktiškai matuojamas kasmet. Akių spaudimas matuojamas kontaktiniais „Schiötz“ (impresinis) ir „Goldmann“ (aplanacinis) tonometrais bei automatiniu bekontakčiu tonometru. Juo spaudimas matuojamas oro srove, neprisiliečiant prie akies. Tai ypač aktualu alergiškiems žmonėms ir sergantiems akių uždegimais.
Apžiūra plyšine lempa – biomikroskopija. Tai labai tobulas ir pagrindinis akies tyrimo metodas. Tiriant akį plyšine lempa, gaunami akies skaidriųjų terpių optiniai pjūviai, vaizdas padidinamas 5-60 kartų. Taip apžiūrimos visos akies struktūros ir nustatomi smulkiausi pakitimai.
Refrakcijos nustatymas – tai akies optinės sistemos laužiamosios galios ir akies ašies ilgio santykio nustatymas. Paprastai tariant, šiuo tyrimu nustatoma, ar akis normaliai mato, ar yra refrakcijos yda (trumparegystė, toliaregystė ar astigmatizmas). Akies laužiamoji galia matuojama dioptrijomis. Gydytojai oftalmologai Šiauliuose atlieka tyrimą kompiuteriniu aparatu nesiliesdami prie akies. Mažiems vaikams refrakcija nustatoma specialiomis skiaskopinėmis liniuotėmis.
Akinių parinkimas – esant bet kokiai refrakcijos ydai, reikalingi akiniai. Jie parenkami naudojant bandomuosius rėmelius, į kuriuos sudedami reikalingi stiklai, arba specialiais aparatais – foropteriais. Parinkus akinius, išrašomas receptas, kuriame nurodomas atstumas tarp vyzdžių centrų. Koreguojamųjų akinių parinkimo kokybė tikrinama specialiais testais.

Dažniausiai užduodami klausimai

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Paslaugos

Gydytojai