fbpx

Hematologai

„Senojo bokšto“ klinikos gydytojai hematologai Šiauliuose profesionaliai padeda kiekvienam pacientui, kurį vargina kraujo ir kraujo komponentų ligos.

Dažniausiai užduodami klausimai apie hematologą

Hematologas – tai gydytojas, kurio specializacija yra kraujo ir kraujo komponentų ligos. Tai apima kraujo ir kaulų čiulpų ląsteles, limfmazgius, blužnį, jų ištyrimą, diagnostiką ir gydymą.

Gydytojas hematologas diagnozuoja ir gydo kraujo sistemos ligas. Dažniausiai pasitaikančios kraujo sistemos ligos ir negalavimai: anemija (mažakraujystė), leukocitozė, limfocitozė, trombocitozė, trombocitopenija, trombofilija, trombozė, hemofilija, hemolizė, ūminės ir lėtinės leukemijos, limfoma, mielodisplastiniai sindromai, mieloproliferacinės neoplazijos (MPN), mielodisplastinės/mieloproliferacinės ligos, monokloninės gamapatijos.

Į gydytojus hematologus dažniausiai kreipiamasi dėl pakitimų bendrame kraujo tyrime (leukocitų, trombocitų skaičiaus sumažėjimo, mažakraujystės), limfmazgių ar blužnies padidėjimo ir krešėjimo sutrikimų.

Taip pat apsilankyti pas hematologą vertėtų esant tokiems simptomams, kaip nuovargis ir silpnumas, kuriuos lydi galvos svaigimas, energijos stygius, dirglumas, oda pablykšta, padidėja limfmazgiai ar be priežasties atsiranda mėlynių.

Paslaugos

Gydytojai